İnsanlar neden alkol içiyor?

Alkol iki sebepten tüketilir. Ya derdin var unutacak kadar sarhoş olmak istersin ya da keyiften içersin. Merakın varsa tadı çok kötü bazıları zift gibi ama alışınca o tatsızlığı da seviyorsun. Bağımlılık çok farklı seviye. Uzun yıllar çok sık tüketen biri bağımlı olur anca. Benim tavsiyem evde içebilecek yaşa gelince evinde denemen. Yetişkin biri olarak daha doğru karar vereceğine inanıyorum.

Çok abartmazsanız içtiğiniz akşamı güzelleştirir. Abartırsanız sonraki gününüzü mahvedersiniz. Özellikle bana çok dokunuyor, fazla kaçırdım mı sonraki gün pertim çıkar.

Bazı alkollerin tadı güzeldir. Viskiyle şarap çeşitleri buna örnek verilebilir.

Bira çok alkol olarak sayılmamalı, arpa suyu sadece. Bizim ülkemizdeki olmayan alkol kültürü yüzünden bira içmek alkol almak sayılıyor ama bir olayı yok. Bünyeniz çok zayıf değilse birayla sarhoş olamazsınız.

Alkolü denemekten zarar gelmez çünkü kolay kolay bağımlı etmez.

Alkol özellikle viski dozunda içildiğinde çok yararlı bir içecektir. Seküler kısım genelde alkolün tadını sevdiğinden, arkadaş ortamında mezelerle güzel bir sohbet eşliğinde içerler. Sarhoş olmaya yakın bırakıp devam etmezler.

Keş kesim ise gerek yaşam stresi, gelecek kaygısı, aşk acısı vs... Geceyi hatırlamayacak kadar içip karaciğerini bırakırlar 40'lı yaşlarda.

Viski günde 1 bardak içildiğinde kardiyovasküler sistemi, sindirim sistemini düzenlemesine yardımcı olur, stresi azaltır, kanser hücrelerinin yayılımını engellediği bile araştırılmalara konu olmuştur.
Bira da sindirim sistemine çok faydalı diye aklımda kalmış.

Çok abartmazsanız içtiğiniz akşamı güzelleştirir. Abartırsanız sonraki gününüzü mahvedersiniz. Özellikle bana çok dokunuyor, fazla kaçırdım mı sonraki gün pertim çıkar.

Bazı alkollerin tadı güzeldir. Viskiyle şarap çeşitleri buna örnek verilebilir.

Bira çok alkol olarak sayılmamalı, arpa suyu sadece. Bizim ülkemizdeki olmayan alkol kültürü yüzünden bira içmek alkol almak sayılıyor ama bir olayı yok. Bünyeniz çok zayıf değilse birayla sarhoş olamazsınız.

Alkolü denemekten zarar gelmez çünkü kolay kolay bağımlı etmez.

Bira da sindirim sistemine çok faydalı diye aklımda kalmış.
Doğru bilgi hocam. Bağırsaktaki yararlı bakterileri besliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı