İnsanlar neden alkol içiyor?

Tad demeyelim de kafa yapmasından dolayı seviliyor
Ülkemizde en çok rağbet gören milli içkimiz rakıdır genelde tek içilmeyen rakı balık yemek meze vs ile içilir (yani bir nevi çiğ köfte ayran gibi) rakının açıkçası ben tadını seviyorum hafif anason tadı ağzıma güzel geliyor.
Şarap da aynı şekilde tadı için seven var açıkçası oda yemek ile güzel gidiyor
Aslında kafa bulmak için içmiyorum sadece muhabbet olsun kutlamanın tadı çıksın diye ayda yılda bir kutlamalarda oda.

Alkol özellikle viski dozunda içildiğinde çok yararlı bir içecektir. Seküler kısım genelde alkolün tadını sevdiğinden, arkadaş ortamında mezelerle güzel bir sohbet eşliğinde içerler. Sarhoş olmaya yakın bırakıp devam etmezler.

Keş kesim ise gerek yaşam stresi, gelecek kaygısı, aşk acısı vs... Geceyi hatırlamayacak kadar içip karaciğerini bırakırlar 40'lı yaşlarda.

Viski günde 1 bardak içildiğinde kardiyovasküler sistemi, sindirim sistemini düzenlemesine yardımcı olur, stresi azaltır, kanser hücrelerinin yayılımını engellediği bile araştırılmalara konu olmuştur.

Seküler kesim zevk ve eğlence için içer. Kör kütük sarhoş olmazlar, kendi sınırlarını bilip dozunda tüketip dozunda kapatırlar defteri. Alkol kültürleri vardır. Oturup sohbet ettiğinizde masadan dolu kalkarsınız.

Ergen ve alkolü bir araç değil de amaç belleyen tayfa ise içmek için içer. E böyle olunca ne bir alkol kültürleri olur, ne bir edepleri olur. İçip sağa sola saran kişiler de bu kesimin içinden çıkar zaten genelde. Efendi efendi içip işlerine devam edemezler.

İçkiyi dozunda ve zamanında tüketirsiniz, geçersiniz. Bizim toplumda tabu olduğuna bakmayın, yurt dışında su niyetine içilen basit bir içecekten ibaret. Bu kadar anlam yüklenecek bir şey hiç değil yani...

Ben hayatımda alkol almadım (Bira denedim sevmiyorum.). Zaten çok pahalı, bunu alacağıma istediğim başka bir şeyi alırım diyordum.
Ama o kadar fazla gördüm ki çevremde acaba denesem mi diyorum? Bir yandan da abartmaktan çekiniyorum çünkü dışarıda bir yerde denemek zorundayım.

Sizce içilecek bir şey mi? Yoksa sigara bağımlıları gibi insanlar bırakmak daha iyi diyip ona rağmen mi içiyor?
Hiç içmedim şarap nasıl bir şey merak ediyorum lakin bir kere denerim severim bağımlısı olurum diye uzak duruyorum.

Hiç içmedim şarap nasıl bir şey merak ediyorum lakin bir kere denerim severim bağımlısı olurum diye uzak duruyorum.
Kendini buna şartlarsan keyfi çıkmaz, alkol sigara gibi değildir, tek içişte mahvolup ona ihtiyaç duyman için ya dünyadaki en iradesiz insanlardan biri ya da zavallı bir hayata sahip olman lazım dostum, şarap hiçbir şey yapmaz.

Kendini buna şartlarsan keyfi çıkmaz, alkol sigara gibi değildir, tek içişte mahvolup ona ihtiyaç duyman için ya dünyadaki en iradesiz insanlardan biri ya da zavallı bir hayata sahip olman lazım dostum, şarap hiçbir şey yapmaz.
Seversem tadını sürekli içerim kendi irademi biliyorum. Bir içeceği/yiyeceği çok sevdiysem en az haftada 3 kere onu yerim/içerim.

Tadı güzel yani biri kola seviyorsa sever beni ilgilendirmez. Sadece ben bak alköl içiyorum havalıyım tipinde olmak için içinlerde var.

Seversem tadını sürekli içerim kendi irademi biliyorum. Bir içeceği/yiyeceği çok sevdiysem en az haftada 3 kere onu yerim/içerim.
Bu ekonomide istesende her hafta içemezsin endişe edilecek bir durum yok.

Kafa dağıtmak için, zevk için, tadı için içilir. Farklı farklı kombinasyonlarda içmek benim çok hoşuma gider.

Ben her pazar içerim mesela, iki kadeh, haftada 3 kez bir bardak okey, fakat fazlası zararlı. Her şeyin fazlası zararlı da alkolde işler değişiyor.

Geri
Yukarı