İnsanlar neden birbirine kötü davranır?

Makaleler
3
"İnsanlar neden birbirine kötü davranır?" arkadaşlar bu konuyu bir de sizden okumak istedim, kıymetli cevaplarınızı bekliyorum iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
"İnsanlar neden birbirine kötü davranır?" arkadaşlar bu konuyu birde sizden okumak istedim, kıymetli cevaplarınızı bekliyorum iyi akşamlar.
Kendini üstün gösterme çabası. Benim 3 IQ lu arkadaşlarım genelde bana kötü davranırlar ve bunun komik olduğunu düşünürler.

Kendini üstün gösterme çabası. Benim 3 IQ lu arkadaşlarım genelde bana kötü davranırlar ve bunun komik olduğunu düşünürler.
Benim çevremde de çok var. İyilik yaptığımda bana kızanlar da var,sen niye yapıyorsun başka yapcak biri kalmadı mı,diye. Hep derim eğer kimse el atmazsa dünya nasıl değişecek ?

Herkes için böyle mi bilmem ama bazı insanlar terk edilmek olsun, aldatılmak olsun belli başlı durumları yaşıyorlar. Sonra insanlar bu acılarını başkalarının da yaşamasını istiyor. Sonuç olarak başkalarını da bu durumda bırakıyorlar. Ayrıca bir kaç arkadaşın belirttiği gibi üstünlük çabası gibi olaylar da var.

Herkes için böyle mi bilmem ama bazı insanlar terk edilmek olsun, aldatılmak olsun belli başlı durumları yaşıyorlar. Sonra insanlar bu acılarını başkalarının da yaşamasını istiyor. Sonuç olarak başkalarını da bu durumda bırakıyorlar. Ayrıca bir kaç arkadaşın belirttiği gibi üstünlük çabası gibi olaylar da var.
İnsanlar neden anlamıyorki? Madem sana yapılanlar hoş değil sen niye başkasına yapasın?

Kendinizi Tanıyın

İnsan dediğinizde aklınıza ne gelir? Bunun cevabını herles bir şeyleri suçlamakla veya farklı yollarla anlatırlar. Örnek verecek olursak doğayı kirleten,hayvanlara zarar veren biri diye biri tarafından tanımlanabilir. Fakat

Burda atladığımız büyük bir boşluk var ki bunu kendimize sormuyoruz.

Hiç kendinizi eleştirdiniz mi? Hatta ve hatta hiç eleştiri yaparken okun ucunu kendinize doğrulttunuz mu? Burda demek istediğim nokta birini eleştirirken hiç kendinizin hatalı olup olmadığınızı sorguladınız mı? Örneğimizden devam edelim. Birine yere çöp atma diyip de atanlar gibi.

Söz gelimi eğer bazı şeyleri düzeltmek istiyorsanız ilk başta kendinizden başlayın. Çünkü kendinizi tanımak size kendinizi eleştirmenizi ve bu sayede çok yönlü bir bakış açısı sağlar. Unutmayın ki herkes kendini eleştirebilse başkalarını eleştirmeye gerek kalmaz.

Kendilerini senden üstün görüyorlar sense öylesine onlara uyuyorsun.Türkiye'de onların sana yaptığını sen aynısını yapmazsan hep ezik kalırsın.

Geri
Yukarı