İnsanlar neden böyle?

Birisi çocuğumu sevecek olsa ben de muhtemelen yanına yaklaştırmam. Sokakta gördüğün her çocuğu sevemezsin. Toplumda kim sapık kim sağlam kim psikopat belli değil. Böyle bir belirsizliğin içinde milletin çocuğuna yaklaşıp tedirgin etmen senin hatan. Ben çocuk gördüğüm zaman sapık damgası yememek için dönüp bakmıyorum bile.

Diziler, filmler ve özellikle haberler yüzünden paranoyaklaşma, duyarsızlaşma gibi olumsuz duygular aşılanıyor.
Gençleri diziler, yetişkinleri filmler yaşlıları da haberler mi 😀 Etkisi vardır kesin katılıyorum.

@Sylveon 'dan başka kimse virüs muhabbetini düşünememiş. Adam senin hasta olduğunu bilemez ki çocuğunu seviyorsun. Pandemi yüzünden de olabilir yani. Bunun dışında gün geçtikçe dünyadaki iyilikler azalıyor bence en son son iyi insan da ölüp gittikten sonra tüm insanlık birbirini öldürecek. Dünya patlayacak 😅😆

Milletimiz süper cahil çünkü. Sıfır eğitim sıfır hoşgörü. Bağnazlık, hak hukuk gözetmeme ve ahlaksızlık almış başını gitmiş. Hırsızlıklar, taciz tecavüz olaylarının sayısını konuşmuyorum bile. Kendi çıkarları için başkalarının haklarını gasp etmekten çekinmeyen bir toplum haline gelmiş bulunmaktayız. Adalet sosyal medya hashtagleri ile sağlanmaya çalışılıyor. Güçlü olan zengin olan kendinde her şeyi yapabilme hakkını görüyor. Bunun gibi sayısız şeylerin yaşandığı bir ülkede mutlu olmak imkansızdır. Kendisi mutlu olmayan bir insan karşısındakine ne kadar olumlu yaklaşabilirdi ki zaten 🙁

İnsanların sinirli, gergin, mutsuz ve anlayışsız olmalarının temelinde ekonomik problemler yatıyor. Günde 10-12 saat, haftada 70 küsur saat çalışan ve temel ihtiyaçlarını dahi zar zor yerine getiren insanlar eğlenmek/gezmek, hobi kazanıp sinir/stres atmak gibi uğraşlara hem zaman hem de para bulamıyorlar. İnsanlar tabii ki sinirli, gergin ve mutsuz olur.

Bunların dışında son yıllarda toplum çok fazla yozlaştı. Ben çocukken insanlar birbirine gülümsüyordu ve güveniyordu. Şimdi benim çocuğum olsa yabancı birisinden küçük bir şeker dahi almasını istemem. Demek istediğim eskiden o güven vardı, şimdi yok. Kimsenin ne olduğu alnında yazmıyor, maalesef insanlık ve toplum olarak her geçen gün eksiye düşüyoruz, yozlaşıyoruz...

Son düzenleme:
Senin çocuğuna tanımadığın bir insan yaklaşırsa ne gibi tepki verirsin ?
Karşıdaki kişinin hal ve hareketlerine göre tavrımi koyarım. Ayrica bizim yaşımızda öyle çok yüksek değil. Olay da bu değil zaten konu başka.
Gençleri diziler, yetişkinleri filmler yaşlıları da haberler mi 😀 Etkisi vardır kesin katılıyorum.

@Sylveon 'dan başka kimse virüs muhabbetini düşünememiş. Adam senin hasta olduğunu bilemez ki çocuğunu seviyorsun. Pandemi yüzünden de olabilir yani. Bunun dışında gün geçtikçe dünyadaki iyilikler azalıyor bence en son son iyi insan da ölüp gittikten sonra tüm insanlık birbirini öldürecek. Dünya patlayacak 😅😆
Hocam, bunun cevabını verdim zaten. Olayı benden bir kenara koyup diğer türlü düşünmenizi istiyorum en sondaki yazımdan yola çıkarak.
Birisi çocuğumu sevecek olsa ben de muhtemelen yanına yaklaştırmam. Sokakta gördüğün her çocuğu sevemezsin. Toplumda kim sapık kim sağlam kim psikopat belli değil. Böyle bir belirsizliğin içinde milletin çocuğuna yaklaşıp tedirgin etmen senin hatan. Ben çocuk gördüğüm zaman sapık damgası yememek için dönüp bakmıyorum bile.
İşte benim de bahsettiğim konu bu.
Yazdıklarımı doğru düzgün okumanızı rica ediyorum. En son yazısındaki. Neden böyleyiz? Bu durum karşısında ne gibi önlemler alınmalı? Sormak istediğim bu.

Son düzenleme:
Yolda bir çocuk görmüştüm, çok tatlıydı seveyim dedim annesi, insanlar sanki taciz eder gözüyle bakıyorlar.
Temasla ya da çok yakınlaşarak çocuk sevme konusu başka ülkelerde de hoş karşılanmaz. Bizim ülkemizde özellikle son 10-15 yılda mantar gibi türeyen çocuk istismarcıları iyice kendilerini ortaya çıkarınca insanlar daha da dikkatli oldular bu konuda. Kendi yazdığı kitabında kundaktaki bebekle ilgili fantezisi sırasında bebeği öldürdüğü hikayeyi yayınlatan ilahiyatçı var...

Yerden göğe kadar haklı anneler ve babalar bu konuda çünkü toplumda nefes aldırılmaması gereken o tip gibiler profesör / yazar ünvanlarıyla bile sorunsuz gezebiliyorlar. Göz önünde olmayanların neler yapabildiğini ve yaptığını sen düşün artık. Sen öyle biri olmayabilirsin ancak ne yazık ki toplum şartları bunu gerektiriyor. İzinsiz hiç kimsenin özel alanına girilmez, izinsiz çocuk sevmek de bu yüzden başka ülkelerde de hoş karşılanan bir durum değil.

Kapı tutmak gibi nezaket hareketlerine ben henüz bir kötü tepki almadım, tam tersine hepsinde gülümseyerek teşekkür ediyorlar burada. Yaşadığın şehirden ya da belki sadece o kişilere tesadüf etmenden olabilir bu kısım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı