İnsanlar neden böyle?

İşte bunun adı yozlaşma. Toplum her alanda bozuluyor ve yozlaşıyor. 21. yüzyıl Türkiye Cumhuriyetinde kimse birbirine saygı duymuyor artık. Kendisiyle zıt görüşte biri mi var? Ana bacı söver yine de kendi fikirlerine toz kondurmaz. Sırf bu yüzden 12 senelik arkadaşımla küstüm. Kimseyle oturup adam akıllı sohbet edilmiyor. Babam 10 yıl önce çok sakin bir adamdı nadir sinirlenirdi şimdi tam bir sinir küpü adam. Abim 10 yıl önce yine çok sakin bir insandı şimdi adamla iki dakika sohbet etmeye gelmiyor. Herkeste bir sinir, bir afra tafra yaşanmıyor bu ülkede artık. Çünkü refah seviyesi düştü. Refahın olmadığı yerde mutsuzluk hakim olur. Mutsuz insan sinirli olur. Sinirli insan ise çevresine zarar verir. Ülkenin refah seviyesini artmadıkça bu ülke sinirlerini atamayacak ve 19. yüzyılda yaşanan Osmanlı toplum çöküşünün 2. bir örneğini yaşıyor olacağız.
Zaten yaşıyoruz çaktırmayın :)

Biraz yaşadığımız yerlere de bağlı bence, ben tanımadığım birine kapıyı tuttum bir kaç hafta önce "Teşekkürler kardeşim" dedi, ondan önce de çok kapı tutmuşluğum var :D ama kötü bir şey söyleyen hiç görmedim, veya bakan, hepsi teşekkürler türün de şeyler söylemişti, ama çocuk sevme konusun da çocuğum olsa bende aynısı yapardım diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı