İnsanlar neden bütün parasını telefona veriyor?

Hocam şöyle bir durumda var mesela ben kendi işim gereği kamera ve kullanış açısından iphone tercih ediyorum. Şu algıdan da sıkıdlım iphone alıp özenti cart curt. Benim imkanım yetiyor mu evet. Almak istediğimi ben belirlerim. Çok saçma bir tane çarpasım geliyor :D
Evet. Zaten zevk, ihtiyaç vb. durumlardan dolayı olan alımlarda yani bireysel nedenlerden dolayı alımlarda sorun yok. Sorun sosyal nedenlerden dolayı satın alanlarda. :)

Evet. Zaten zevk, ihtiyaç vb. durumlardan dolayı olan alımlarda yani bireysel nedenlerden dolayı alımlarda sorun yok. Sorun sosyal nedenlerden dolayı satın alanlarda. :)
Yok hocam bu fandroidler gelip herkesin Samsung almasını istiyor. Telefon tavsiyelerine bakın bu forumda direkt Samsung linki falan atıyorlar. Tartışmaya girince de ban yiyen ben oluyorum. Sadece konu sahibinin amacına göre telefon almasını istediğim için.

Yok hocam bu fandroidler gelip herkesin Samsung almasını istiyor. Telefon tavsiyelerine bakın bu forumda direkt Samsung linki falan atıyorlar. Tartışmaya girince de ban yiyen ben oluyorum. Sadece konu sahibinin amacına göre telefon almasını istediğim için.
Hocam samsung da çok iyi bir telefon ama farklı amaçlara hizmet ediyor bazı noktalarda. Fan olma muhabbeti komik.

Bunun sebebi Samsung'un Türkiye fiyat politikası. Aynı fiyattaki bir iPhone samsunga yaklaşamıyor bile.

Bence de pasta ve baklava almak varken telefon almak kadar saçma bir şey görmedim hayatımda. Ayrıca telefon bizim insanlar için hem statü aracı hem de yatırım aracı oldu.

Tamam da bu insanların ne aldığına karışmak için geçerli bir sebep değil.

Foruma soruluyorsa geçerli bir sebep. İnsanların tabusu olduğu için bilgili arkadaşlar (ben değilim) uyarıyor. Bura tartışmak için var. Kişi ne istiyorsa onu alır zaten "bunu alacaksın lan" diye zorlamıyor kimse.

Tunahan hocam bak hayranların toplandı, konuyu da okuyorsun vatandaş senin engin bilgilerinden daha fazla yararlanmak ve 5 haneli maaşının gölgesinde serinlemek istiyor. Yaz da bitsin bu hasret.

Forumda çok türedi böyle çocuklar kafayı yediriyor bazen. En son kendini beyaz hacker sanan bir eleman vardı "şöyle biliyom böyle biliyom" diye geziyordu doğal seçilimle yok oldu herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı