İnsanlar neden bütün parasını telefona veriyor?

@tunahan4321 tuhanacım abin boş yapmış, millet kazandığın paradan ya da yaptığın işten ötürü değil kendi kendine triplere girdiğin için dalga geçiyor.

Sen kendinin, nasıl konuştuğunun, nasıl göründüğünün farkında değilsin. Hep bir yaptığımı milletin gözüne sokayım, başkalarını aşağı göreyim, eleştireyim, en iyisi benim falan bu nedir? Komik oluyor.

Bu forumda senden çok daha fazlasını kazananlar var ama ne bunu milletin gözüne sokacak konu açıyorlar ne de ilgi çekmek için bir yerlerini yırtıyorlar. İşin özü bu.

Şu an Türkiye'de hiçbir şey yapmayıp ailesinin okutacak durumu olup yine de usanip asgari bir yerde çalışıp vana laf edecek ya da 2 4 yıllık meslek iş ogretmeyen saçma bölümler okuyan insanlar beni neden eleştirme hakkı var? Ben en başta kendimi belirttim tamam fazla konu açtım yanlış anlaşılmış katılıyorum ancak cidden insanların düşüncesini merak ediyor. Bu yasima kadar adamakıllı sorumluluk alamayan bir insanım dışarı çıksam bir yerde çalışsam üzülür ağlarım. O işin sorumlulugunu alamam ama kendimi gelistirdigim halde bana anlamsız ifadeler kullanan insanlar saçma geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an Türkiye'de hiçbir şey yapmayıp ailesinin okutacak durumu olup yine de usanip asgari bir yerde çalışıp vana laf edecek ya da 2 4 yıllık meslek iş ogretmeyen saçma bölümler okuyan insanlar beni neden eleştirme hakkı var? Ben en başta kendimi belirttim tamam fazla konu açtım yanlış anlaşılmış katılıyorum ancak cidden insanların düşüncesini merak ediyor bu yasima kadar adamakıllı sorumluluk alamayan bir insanım dışarı çıksam bir yerde çalışsam üzülür ağlarım o işin sorumlulugunu alamam ama kendimi gelistirdigim halde bana anlamsız ifadeler kullanan insanlar saçma geliyor.

Sen her ne ima etmeye çalışırsan çalış biz yazdıklarına göre cevap veriyoruz. Senin o bom boş dediğin insanlar seni eleştirirken ulan salağa bak o kadar parası var bir iPhone almıyor demiyor. Diyor ki tunahan çok gösteriş yapıyor. Bu yönden seni eleştirme hakları var.

Eminmisiniz acaba ben 12 yaşından beri internetten işlerle uğraşıyorum yazılım dediğiniz iş kolay bir iş değil şu anki parayı kazanmak için 3 4 yıl verdim galiba şu anki durumuma gelebilmek için 12 13 yasinda evde PC basinda durmaktan anksiyetem basladi psikolojik tedavi almaya başladım gözümde sorun var göz tiklerim var. Sosyal hayatım sıfır sadece oyun oynadığım arkadaşlar var onlarda sanaldan 1 2 kişi geri kalan insanlar network onlarlada samimi değilim kendim Su an örnek bir alandan ornek veriyim şu an grafik tasarım alanında Türkiye'de 1 milyon kişi ugrasiyorda logo tasarımı işi ile.
Uğraşan kişilerden sadece logo tasarımı ve grafik tasarım ile özel sektöre girsen aylık en fazla 40 50 bin TL maaş alıyorsun ve bunun içinde aşırı derecede iyi olman lazım. Türkiye sektörü kötü. Ayriyeten şu an iş bulmak için bu işe giren freelancer çalışıp çoğu iş alamıyor çünkü tek bir alanda çalışıyor birçok alanda tecrübem olacak. Adama elinden geldiğince fazla imkan sunki sana daha fazla iş imkanı sunsun tabi isininde iyi olması lazım yani kendimi ovmuyorum ancak şu an bu işleri yapmak çokta kolay görünmüyor çünkü bu işlerle uğraşmak isteyip girip batan çok kişi var
Madem bu kadar bozdu seni yapmasaydın kardeşim bize mi sordun yaparken de bize soruyon hesap? Gelip abuk subuk konu açıp ilgi çekme odaklı takılırsan eleştiri yersin. Biz diyor muyuz şunu yaptık bunu yaptık. Azıcık tevazu.

Şu an Türkiye'de hiçbir şey yapmayıp ailesinin okutacak durumu olup yine de usanip asgari bir yerde çalışıp vana laf edecek ya da 2 4 yıllık meslek iş ogretmeyen saçma bölümler okuyan insanlar beni neden eleştirme hakkı var? Ben en başta kendimi belirttim tamam fazla konu açtım yanlış anlaşılmış katılıyorum ancak cidden insanların düşüncesini merak ediyor. Bu yasima kadar adamakıllı sorumluluk alamayan bir insanım dışarı çıksam bir yerde çalışsam üzülür ağlarım. O işin sorumlulugunu alamam ama kendimi gelistirdigim halde bana anlamsız ifadeler kullanan insanlar saçma geliyor.
Kenini saçma sapan ilgi istercesine konu açıp insanı aşağı görmeye devam ettikçe bu dediğin devam edecek hayatında emin olabilirsin kardeşim. 2-4 yıllık gereksiz bölümler dediğin yerlerden de iyi yerlere gelebilen insanlar gördüm. iyi yerlerden çıkıp sıkıntılı işlere bulaşanı da. Dediğim gibi sadece biraz tevazu kardeşim. Kazandıgın para her yerde söylenilmez söylenilse de bu şekilde dile getirilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı