İnsanlar Neden Evcil Hayvanları Satıyor?

Roux

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Arkadaşlar böyle bir site buldum. Site de kediler var. Kedi satışı yapıyorlar. Çoğu üzgün. Neden kendi kedilerini satıyorlar. Sahiplerinden ayrılırsa üzülmez mi?

Çoğu cins kedi o yüzden satıyorlar sahiplendirmek yerine. Herkesin kendi tercihi ama ben kesinlikle desteklemiyorum bunu. Kedi sahiplenmek istiyorsanız yardıma muhtaç bir sürü kedi var onları sahiplenebilirsiniz. Benim profilimdeki kedim yavruyken köpek saldırısına uğramış, zor bir süreçten geçmiş. 2 aylıkken sahiplendik, şuan aslan gibi kendisi. :)
Ayrıca üzgün gibi görünmelerinin sebebi de cins olmaları. Bazı cinslerin görüntüsü öyle.

Evde hayvan beslemek; hayvan kendi yaşamını dışarıda devam ettiremiyecekse güzel bir şey fakat hayvanın durumu iyi olmasına rağmen doğal yaşamından alıp eve kapatmak yanlış. Ama çoğu insan kendinin ya da çocuklarının duygularını tatmin etmek için bunu yapıyor. 1 ayın sonunda o hayvana bakmak zor gelebiliyor bu sitedeki insanların yaptığı şey gayet güzel çünkü sahiplendiği hayvanları o rahat yaşamından ayırmak istemiyorlar onlara yeni bir yuva bulmak için uğraşıyorlar (para için yapanlardan bahsetmiyorum), şehir dışına vb. yerlerde bırakan, ölüme terk eden insanlar(!) Da var.

Scottish Fold türü bütün kediler doğuştan eklem hastalığına sahip oldukları için sürekli canları acıyor. Satın almayın, üremesine de destek olmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hayvanların da kendileri gibi duygusuz sevgisiz akılsız olduğunu sanan yobaz sürüsü. Bir de aynı türden gelme yobazlar yüzlerce sahiplendirme seçeneğini bir kenara atarak parayla satın alıyor. Madem bir arkadaş istiyorsun bunu parayla alırsan aranızdaki bağdan ne anlarsın ki?

Çoğu cins kedi o yüzden satıyorlar sahiplendirmek yerine. Herkesin kendi tercihi ama ben kesinlikle desteklemiyorum bunu. Kedi sahiplenmek istiyorsanız yardıma muhtaç bir sürü kedi var onları sahiplenebilirsiniz. Benim profilimdeki kedim yavruyken köpek saldırısına uğramış, zor bir süreçten geçmiş. 2 aylıkken sahiplendik, şuan aslan gibi kendisi. :)
Ayrıca üzgün gibi görünmelerinin sebebi de cins olmaları. Bazı cinslerin görüntüsü öyle.
Ben de doğduğu gün almıştım 2 adet kediyi. Annesi geri dönüp almamıştı yavrusunu. Galiba kokumuz sinmiş öyle diyorlar. Şuan 3 günlük kediler. Yakında evleri gelecek 😺😸😹.

Scottish Fold türü bütün kediler doğuştan eklem hastalığına sahip oldukları için sürekli canları acıyor. Satın almayın, üremesine de destek olmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten Scottish-Scottish Fold çiftleştirilmesi yapılmıyor.

Scottish-British çiftleştirilmesi yapılıyor ve sakatlığı çıkma olasılığı düşüyor

Bence kimsenin nasıl kediyi sahiplenip beslediğinin önemi yok ha bazıları statü için yapıyor o ayrı mesele.

Zaten Scottish-Scottish Fold çiftleştirilmesi yapılmıyor.

Scottish-British çiftleştirilmesi yapılıyor ve sakatlığı çıkma olasılığı düşüyor

Bence kimsenin nasıl kediyi sahiplenip beslediğinin önemi yok ha bazıları statü için yapıyor o ayrı mesele.
Ama acı çekiyor yazık değil mi?

Görünce satma olayını üzüldüm.Benimde 3 tane kedim var cins değil.Bu imtihan dünyasında emanet onlar bebek gibi bakılmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı