İnsanlar neden hep daha fazlasını istiyor?

Hep merak ettiğim konulardan biri oldu, ancak nedenini hiç çözemedim. 2+1 evi olan 3+1 istiyor, 1050 Ti'lı sistemi olan 2060'lı istiyor, 2060'ı olan 3090 istiyor. 5K geliri olan 10K istiyor. İhtiyacı olmasa bile istiyor herkes. Neden istiyorsunuz ve isteyenler neden istiyor?
Neden istemesinler?

Hep merak ettiğim konulardan biri oldu, ancak nedenini hiç çözemedim. 2+1 evi olan 3+1 istiyor, 1050 Ti'lı sistemi olan 2060'lı istiyor, 2060'ı olan 3090 istiyor. 5K geliri olan 10k istiyor. İhtiyacı olmasa bile istiyor herkes. Neden istiyorsunuz ve isteyenler neden istiyor?

Genelde hep kendin bir üstüyle kıyasladıkları için mutlu olamıyorlar hocam.

Bu temel açgözlülük/doyumsuzluk durumu her insanda olsa da cinsiyet bakımından kadınların erkeklerden birkaç tık daha üstün olduğunu gözlemledim.

Sahip olduğumuzla yetinmeyi bilsek, daha iyisi için gereksiz hırslar yapmasak daha mutlu bir tür olabilirdik.

Beğeni kasmak mı? Güldürmeyin.

İnsanlığın ortak bir sorunu demişsiniz az çok hak veriyorum, ama Avrupa'da yaşayan kesimin daha fazla istediğini düşünmüyorum, iyi akşamlar.
Kesinlikle. Aslında ülkece refah seviyemiz düşük olduğundan, gördükçe daha fazlasını istiyoruz.

Avrupalılar da istiyordur. Ama standartın üstünde olan ülkelerde bu durum daha az görülüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı