İnsanlar neden korsan oyun indirir?

Bunu sadece bir eğlence aracı olarak düşünme, herkes kafasını dağıtmak ister, evde annesinden babasından sevgi görmeyip hiç arkadadşı olmayıp o yanlızlığını bilgisayar ile dindiren zibil tane insan var. 50TL mevzusunda bilerek açıklama bile yaptım 50 60 ise sıkıntı yok diye. İsteyen istediğini yapar korsan oyun oynamak onları hırsız yapmaz. Bizzat benim bir arkadaşım var mesela 1 yıl boyunca biriktirip 2.400 civarlarına PC satın aldı. Oynamak istediği oyun da Far Cry 5 200 lira falan 1 sene boyunca bekledi 2 3 ay daha mı bekleyecek yani bu çocuk. Kısaca bırak isteyen istediğini yapsın parayı sen vermiyorsun veya oyunun yapımcısı değilsin.
Tamam da o oyun hep 200 değil zaten indirimlerde 70 TL olan bir oyun.
İndirimi beklemekte zor bir şey değil steamde genelde 1 2 ayda bir indirim oluyor bilgisayar almak için binlerce lira veren kişilerin indirimde en fazla 100 TL(Epic kuponlarıyla 60 TL düşüyor) verememesi ilginç.

B
Bunu sadece bir eğlence aracı olarak düşünme, herkes kafasını dağıtmak ister, evde annesinden babasından sevgi görmeyip hiç arkadadşı olmayıp o yanlızlığını bilgisayar ile dindiren zibil tane insan var. 50TL mevzusunda bilerek açıklama bile yaptım 50 60 ise sıkıntı yok diye. İsteyen istediğini yapar korsan oyun oynamak onları hırsız yapmaz. Bizzat benim bir arkadaşım var mesela 1 yıl boyunca biriktirip 2.400 civarlarına PC satın aldı. Oynamak istediği oyun da Far Cry 5 200 lira falan 1 sene boyunca bekledi 2 3 ay daha mı bekleyecek yani bu çocuk. Kısaca bırak isteyen istediğini yapsın parayı sen vermiyorsun veya oyunun yapımcısı değilsin.
Biri gözünün önünde dükkan soysa , araba çalsa durdurmaz mısın.

Vallahi hocam sizin nezdinizde özür diliyorum size itham etmiyorum bunu. Fakat ben daha önce aynı tartışmayı Adblocker'da da yaşadım. O yüzden bu tartışma don lastiği gibi uzar gider. Ahlaki yönden baktığımız zaman kötü bir şey. Fakat insanların durumları el vermiyor. Asıl sorun şu. Emeğe saygısızlık gibi 1200 yıldır yapılmaması tavsiye edilen bir toplum nasıl oldu da şu anda bunu yapabiliyor?

Hirsızlık/haksizlık yapmayi sorun görmedikleri için. Param yoksa ya ücretsiz oyunlari oynarım ya da indirim dönemlerini beklerim. Ya da ücretsiz o kadar oyun dağitiliyor epic'te; oradaki oyunlari oynarim. :)

Arkadaşlar benim aklıma insanların neden orijinali varken gidip korsan oyun indirdikleri takıldı sizce neden?
(Ben korsan oynamam)
Türkiye'de oyun kültürü yok. Bir nesil korsan oyunlara 1 lira vererek büyüdü. Şimdikiler de ekonomi kötü diyerek kendini avutuyor. Benim anlamadığım 2018'de dolar 3 lira civarıydı siz yine almıyordunuz.

Geri
Yukarı