Orijinal oyun vs korsan oyun

@Enogerof ben zaten korsan kullanmaktan çok memnun, çok hoşnut olan bir insan değilim, zaten okullar da açıldığı için harçlıklarımı biriktirip Game Pass gibi şeyleri almaya başlayacağım. Oyunlar orijinal kullanılmalı ancak şu an alamıyorsam kendimi "hayır, hayır! Orijinal oyun kullanmalıyım. Korsan yok! Korsan yok!" Diye kısıtlamamın bir manası var mı? Ben olmadığını düşünüyorum.

@Ozan Güven İnsanlar fiyatlar hakkında az bile düşünüyor, fiyatlar tamamen fiyasko buna katılıyorum. Korsana karşı olma sebebim üreticilerin buna emek ve vakit harcadıklarını düşünüyor olmam. Başka hiçbir sebebi yok. Benim satın alıp almadığıma gelecek olursak ben hiçbir tek oyunculu oyunu oynamam. Çünkü tek oyun oynamayı sevmem. Bu yüzden hiç hikayeli oyun oynamaya ihtiyaç duymam.

Ek olarak bir içeriğe anlık olarak fiyatını ödeyerek ulaşamıyorsak onun korsanının kullanılmasını sakıncalı bulmuyorum. Belki koz olarak kullanırsınız bana karşı. 😁

Bu korsan kullanımı tamamiyle vicdan meselesi. İster oyna, ister oynama. Zaten oyun yapımcıları isteseler bu oyunları kırılmaz yapabilirler. Ama yapmıyorlar çünkü oyunların korsan oynanması işlerine geliyor.

Olay aslında fiyatların bu kadar fazla olması. Maalesef orta yol bulunması zor bir durum. Gerçekten fiyatlar bir oyuna vermek için çok çok fazla. İnsanların korsana kayması bu bakımdan kesinlikle normal bir durum. Dediğim gibi biri korsan oynasa ne sorgularım ne de yargılarım. 2 ucu oklu değnek dediğimiz durumlardan biri.

Korsana karşı olma sebebim üreticilerin buna emek ve vakit harcadıklarını düşünüyor olmam. Başka hiçbir sebebi yok.
Şu konuda haklısın, buna hiç itirazım yok. Geliştiricilerin zaman harcadığı oyunlar ve yazılımlar belli oluyor zaten, ben bunların er ya da geç satın alınmasından yanayım. Örneğin Forza Horizon serisinden bir oyunun korsan linkini isteyen kimseye yardımcı olmam, oyunlarına çok fazla zaman ayırmışlar, hepsinden kalite damlıyor. Ama söz konusu Ubisoft'un oyunlarına olunca, biri satın alacaksa bile döndürüyorum o yoldan, adamların oyunları düzgün çalışmıyor çünkü.

Ben şahsen bir oyuna 100 lira falan vermem. Neden böyle bir şey yapayım, o 100 lirayla 2.5 porsiyon et döner + 1.5 porsiyon da kuşbaşılı pide yerim daha iyi. Eğer çok zengin olan varsa da torrent indirmesin bir zahmet.

Yeni konular

Geri
Yukarı