İnsanlar neden korsan oyun indirir?

Oynama o zaman? Sen oyun oynama hakkını kendinde nasıl buluyorsun?

Ben zaten mesajın başında dedim, korsanın yüz kızartıcı bir şey olduğunu bilerek kullanan, parası varsa oyunu alan kişilere lafım yok.
Ben eğlenmek istiyorum ve bu çatır çatır oynuyorum kardeşim. Yeri geldi mi satın da alırım korsanda oynarım. Ben de isterim her oyunu satın alayım kütüphanem zengin olsun. Ama öyle bir şey imkansız nerdeyse. Oynama o zaman diyorsunuz da maddi durumu iyi olmayanlar ne yapacak peki? Sinemaya da gitmeyelim, oyunda oynamayalım, gezmeyelim. İnsanların en basit eğlence aracı oyun oynamaktır. Bakın dışarıda gezmeye oranlar oyun oynamanın çok daha ucuz olması gerekir. Oyuna vericek 700TL ile lüks bir yerde yemek yersin. Bu ne kadar saçma deme?

Ben zaten mesajın başında dedim, korsanın yüz kızartıcı bir şey olduğunu bilerek kullanan, parası varsa oyunu alan kişilere lafım yok.
Zenginler oynasın, fakirler oynamasın yani? Anlıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu söylemek sana düşmez ki? Neyin yüz kızartıcı neyin olmadığına sen mi karar veriyorsun? İnternette yaptığın her şeyin bedelini sanki sen ödüyor musun? Amacın beğeni kasmaksa devam et ama ciddiyse gerçekten komiksin.

Potansiyel müşteriyi firma bile takmazken sizin gelip bunu bir de ayıp ve utanılacak bir şey gibi yansıtmanız gerçekten üzücü bir durum.

Sonuç itibariyle etik değil arkadaşlar, evet ben de yapıyorum ama değil yani. Doğruya doğru demek lazım bir oyun bir sürü insanın emek vermesiyle ortaya çıkıyor, keşke bizim ülkemizde de olsa böyle Call Of Duty’de Türk olup Çanakkale’de çatışsak ama her ihtimalde “oyuna paramı verilir yea” cılar kazanacak. Bonus:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asgari ücretle çalışan biri her oyuna nasıl 100-400 TL bandında ücret versin? Hadi oyun parasını da geçtim, o ücretle çalışan biri zaten o tür oyunları açacak bilgisayara sahip değildir. Bütçenin yettiği kadar orijinal kullanmayı savunuyorum ama bir oyuna 400 hatta bazen "Deluxe Edition" ibaresi yapıştırıp 600 TL'ye satılan oyunlara o kadar para vermek akıl kârı değil. Bir de 10 TL'lik "Among Us" oyununu bile korsan indirip sonra sağ da sol da "Yaw neden oyunlara Türkçe dil desteği sağlanmıyor yaw" diye dolaşan tipler var. Bunları da ayriyetten kınıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı