İnsanlar neden korsan oyun indiriyor?

DMC 5, 60 dolarlık AAA bir oyun, 40 dolarlık değil.

AAA oyunlar 40 dolar zaten, 4A oyunlar 60 dolar ediyor. Ayrıca DMC5 9 saat oynama süresi olan kötü bir oyun, tabii kötü benim görüşüme göre manyakları var. Şu anki satış fiyatı da 25 dolar. Hakettiği ücret bu bile değil ama şu an en azından kabullenilebilir. Her halükarda tartışmak istediğim konu bu oyun değil, capcom gibi doları 12 benzeri sayılarla çarpmaya cüret eden firmalar. Ülke fiyatlandırması asgari ücretin dolar kuru üzerinden yapılır Türkiye gibi 400 dolar asgari ücretle çalışan insanlara bunun yapılması iğrenç. Aynı fiyatı koysalar yine neyse bir de zam yapıyorlar %50. asla para verip oyun alınmayı hak etmiyorlar.

Arkadaşlar bir arkadaşım var. Adam Epic Games'te bedava olan GTA 5'i korsan indirdi. Anlamıyorum insanları.

Korsan indirmek uğraşı ister. Korsan indirmek virüs trojan riskine girmek demek. Muhtemelen arkadaşın GTA 5'i bedava iken alamamıştır. Öyle bir yazmışsın ki sanki oyun hala bedava. Oyunun şu anki fiyatı 169 TL ve verilen tüm kuponların süresi bitti. Sen zamanında bedava aldın ama o alamamı demek. Orijinal varken kimse korsana yönelmez. Bence oyun bedava diyerek oyunu da kötülemiş oluyorsun.
Ayrıca korsan oyun oynayabilir insanlar çünkü çoğu oyun gereksiz yere yüksek fiyatlar istiyor. 3-5 saatte biten oyunlar sonra sil gitsin mantığındalar.

AAA oyunlar 60 dolardır. 4A oyun diye bir kavramı ilk kez sizden duyuyorum, kaynak?

Yanlış bilgi vermişim. 4A oyun diye bir şey henüz yokmuş, fakat büyük oyun firmaları PS5'e 4A oyun yapmakta duyurmuş ve fiyat hakkında da yine hiçbir bilgi yok. Fiyat ise dediğiniz gibi 60$ olmuş, ben Witcher 3'ün 40$ olduğunu görünce Witcher'in 3a, Valhalla'nın ise 4A olduğunu düşündüm nedense. Bir çok kirli ve yanlış bilgi vermiş olsam da bunlar hala capcomu haklı çıkarmıyor. Dolar kurunu 12 değil 8 9'dan hesaplamış olsunlar. Ne farkeder ki.

Bende önceden sizin gibiydim istediğim oyunu alırdım Steam hesabım nio_osm farming Simulator 19, Fall Guys, Warband, ETS, DLC'ler, CS:GO için en az 70 TL'lik pazar alışverişleri ve daha fazlası ama bir süre sonra bizim de para bitiyor :D Left 4 Dead 2'yi 2 gün önce crack indirdim mesela CS envanterim telefon numarası yüzünden VAC sayesinde kullanılmıyor. Onları da satamam ne yapayım crackledim ama senin dediğin gibi GTA 5 vs ücretsiz olmasına rağmen crack yapan kişi evet garip ama belki de fantezidir xd.

Neden hemen söylüyorum:

1. İnterneti kötüdür Repack indiriyordur.
2. Para vermek istemiyordur.
3. Oyunu korsan olarak deneyip beğenirse para verecek beğenmez ise silecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı