İnsanlar Neden Windows 8′den Nefret Ediyor?

Bu durumda ciddi bir açığı çıktığı takdirde bu işletim sistemi de ÇÖP olacaktır:D
Hackerler harıl hurul çalışmaya başladılar bile.

XP gibi dimi :) Çöplüğü düzeltmek için 3 tane Service Pack çıkarmak zorunda kaldılar :) Hala ortada bir enkaz var :)

XP gibi dimi :) Çöplüğü düzeltmek için 3 tane Service Pack çıkarmak zorunda kaldılar :) Hala ortada bir enkaz var :)
XP ilk çıktığında ben NT'ci idim. Ne zaman NT tabanı zayıf kaldı (kısa sürede) XP ye geçtim. Çünki XP, NT tabanlı işletim sistemi idi. Yıllarca service pack'lerle uğraşsam da, yıllarca virüs böcükleriyle köşe kapmaca oynasam da şimdiki zamanda XP nin oturmuş olduğunu da belirtmeliyim. Net amaçlı kullanmakta olduğum dizüstü bilgisayarımda yaklaşık 3 yıldır XP ye format atma gereği duymadım.
Evet diyeceksin ki XP iyi bir işletim sistemi değildir. Haklısın.
Ben XP ile Windows 7 yi ciddi anlamda kıyasladım. XP ile arasındaki tek fark bana göre güvenlik protokollerinin artırılmış olmasıdır. Vista kadar olmasa da Windows 7 iyi güvenlik protokolleri olan bir işletim sistemidir.
Sakın görecelilikten bahsetme. İncik boncuk ile süslenmiş bir işletim sistemini sadece çocuklar beğenir.
Biz profesyoneller için işletim sisteminin görselliği değil işlevsel olması önem taşır. Bu işlevselliği de henüz Windows 7 veya 8 de bulamadım. Donanım üreticilerini bekliyorum. Ne zaman gerçek anlamda bu işletim sistemlerine uygun donanım çıkar ve oturur, o zaman o işletim sistemci olurum.
Tabiiki bu anlatıklarım mecburi kullanmak zorunda olduğum donanım ve uygulamaları ile ilgilidir. Donanım firmaları uygulama yazılımlarını Windows tabanlı yaptıkları için Windows kullanmak zorundayım.
Yoksa FOREVER LINUX.
NOT: 10 yılı aşkın süredir kullanım alanı bulmuş, Vista gibi bir işletim sistemini bile alt etmiş bir işletim sistemi, bu günlerde kötü desek te tüm dünya bunu biliyor. Kimse merak etmesin.
Türkiye'de olduğu gibi dünyanın birçok ülkesinde hala XP işletim sistemi kullanılmaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şey bir yana adam çok akıcı yazıyor az önce hayat hikayesi konusundaki arkadaş gibi sıkıcı yazmıyor.

Ben masaüstü PC'ye Windows 8 kurdum ilk daha bir şey bilmiyordum, baktım olacak gibi değil Laptop açtım bir kaç gün Laptop'dan idare ettim ve en sonunda oturdum Windows 8 karşısına kısayolları öğrendim vesaire ve artık Windows 8'i Windows 7'den daha hızlı kullanıyorum.

Ben masaüstü PC'ye Windows 8 kurdum ilk daha bir şey bilmiyordum, baktım olacak gibi değil Laptop açtım bir kaç gün Laptop'dan idare ettim ve en sonunda oturdum Windows 8 karşısına kısayolları öğrendim vesaire ve artık Windows 8'i Windows 7'den daha hızlı kullanıyorum.
Ben de masaüstü bilgisayarıma Windows 8 kurdum. Uzun süren becelleşmelerden sonra anakart kaynaklarını ve sürücülerin çoğunu kurdum. Hatta ses kartımın sürücülerini bile kurdum. Ama gel gelelim ses kartımın özel yazılımları çalışmadı. Haliyle yapmam gereken işler kaldı. Bakalım Creative firması bu konuda ne yapacak.
Sabır ve metanetle bekliyorum:D

Ben beğendim şahsen. 8 güzel çalışıyor hatalarını kendi düzeltiyor beni uğraştırmıyor. Xp çok vasat bir sistem gibi geliyor bana yıllardır. Yıllarca kullandım ama 8’ in 29 lira aldığım yükseltme sürümünü aldığımda ilk etapta pişman olmuştum ama şimdi mutluyum. Çok rahata kullanıyorum. Ama Yamyam abi bazı noktalarda haklı.

Ben beğendim şahsen. 8 güzel çalışıyor hatalarını kendi düzeltiyor beni uğraştırmıyor. Xp çok vasat bir sistem gibi geliyor bana yıllardır. Yıllarca kullandım ama 8’ in 29 lira aldığım yükseltme sürümünü aldığımda ilk etapta pişman olmuştum ama şimdi mutluyum. Çok rahata kullanıyorum. Ama Yamyam abi bazı noktalarda haklı.

Ana...
Kendi hatalarını mı düzeltiyor. O zaman akıllı galiba:D
Belki ilerde ben de iyi arkadaş olurum onunla:D

Abi tavsiye ederim ama sen alışamadın ya. Yazılım çok hafif geliyor galiba sana o yüzden alışamadın.
Güzelim, ciğerim, can arkadaşım...
Biz profesyoneliz. Bizlerde alışkanlık yoktur. Bizler zamanında DOS (Diskette Operation System) ile çalışmış yamyamlarız.
Hatta DOS daha çoğu kişilerce bilinmezken COMMODORE 64 gibi bir bilgisayarda virüs böcüğü yazmış kişileriz.
Alışmak dediğin şey aptal bir metro arayüzü ise, buna dedem bile rahatlıkla alışır mesele değil. Çek sündür uzat bu kadar basit:D
Bizler için işletim sistemi önem taşımaz. Bizler için donanım özellikleri ve yapabildiği özellikler önemlidir.
Bir video kartı ile yapılan işlemleri herhangi bir işletim sistemi ile yapamazsın. Bir ses kartı ile yapmış olduğun örneklemeyi işletim sistemi yapamaz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı