İnsanlar üremeyi nasıl öğrendi?

﴾31﴿
Ve Âdem’e bütün isimleri öğretti. Sonra bunları meleklere gösterip “Sözünüzde doğru iseniz şunların isimlerini bana söyleyin” dedi.

﴾32﴿
“Seni tenzih ederiz! Bize öğrettiğinden başka hiçbir bilgimiz yoktur. En kâmil ilim ve hikmet sahibi şüphesiz sensin” cevabını verdiler.

﴾33﴿
“Ey Âdem! Bunların isimlerini onlara bildir” dedi. Onlara bunların isimlerini bildirince de “Size ben göklerin ve yerin gizlisini kesinlikle bilirim; yine sizin açıkladığınızı da gizlediğinizi de bilirim demedim mi!” buyurdu.

1- Tanrının insana yüklediği kodlar içerisinde yer alıyor olabilir. Hormonel dürtüler ile bulunabilir.

2- Doğadan öykünülebilir. Hayvanlar iç güdü ile seks yapıp çoğalınca insanlar da bunu görürler ve taklit ederler.

Üreme temel bir yeti zaten. İlk tek hücreli canlıdan itibaren her canlıda üreme içgüdüsü oldu. Ondan önce o yetiye sahip olmayan canlılar da oldu muhtemelen ama üreyip aktaramadıktan sonra o genler yok olup elenmiş oluyor.

Evrim Ağacı'nın konu hakkında bir videosu var fakat atarsam kapaktan dolayı ban yemekten korkuyorum.

Kapakta herhangi bir cinsel organ yok, birbirine bakan iki canlı var sadece.
Evrim Ağacı'nın videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Adaptasyonun iki kuralı vardır:
1) Nesli devam ettirmek.
2) Hayatta kalmak.
Eğer bu ikisini de karşılıyorsa adaptason olur. Eşeyli üreme yoluyla üreyen her canlı seks yapmayı bilir, bu içgüdüsel olarak gelen bir şeydir.
Bu yüzden seks yapmayı bilmeyi bir tür adaptasyon olayı olarak değerlendirebiliriz.

﴾31﴿
Ve Âdem’e bütün isimleri öğretti. Sonra bunları meleklere gösterip “Sözünüzde doğru iseniz şunların isimlerini bana söyleyin” dedi.

﴾32﴿
“Seni tenzih ederiz! Bize öğrettiğinden başka hiçbir bilgimiz yoktur. En kâmil ilim ve hikmet sahibi şüphesiz sensin” cevabını verdiler.

﴾33﴿
“Ey Âdem! Bunların isimlerini onlara bildir” dedi. Onlara bunların isimlerini bildirince de “Size ben göklerin ve yerin gizlisini kesinlikle bilirim; yine sizin açıkladığınızı da gizlediğinizi de bilirim demedim mi!” buyurdu.
Bunları nasıl üremeye bağladınız hocam?

Kapakta herhangi bir cinsel organ yok, birbirine bakan iki canlı var sadece.
Evrim ağacı'nın videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Adaptasyonun iki kuralı vardır:
1) nesli devam ettirmek.
2) hayatta kalmak.
Eğer bu ikisini de karşılıyorsa adaptason olur. Eşeyli üreme yoluyla üreyen her canlı seks yapmayı bilir, bu içgüdüsel olarak gelen bir şeydir. Ayrıca bir tür adaptasyon olayı da diyebiliriz.

S ile başlayan kelime geçtiği için dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı