İnsanlardaki bu mutluluk açlığı neden?

St4B0l1zm4

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi, neden mutluluğa bu kadar açsınız? Mutlu olunca elinize ne geçecek sanıyorsunuz?
Ve eminin hepiniz az çok nazıl bir his olduğunu biliyorsunuzdur yani mantıklı cevaplar alabileceğimi umuyorum.
Benim için mutluluk diğer duygular ile denk bir duygu (üzüntü, öfke, hırs vs.), eğer üzgün olmam gerekiyorsa üzgün olurum, mutlu olmam gerekiyorsa mutlu olurum, nörolojik, biyolojik ve psikolojik sebeplerine girmezsen son derece basit bir durum. Hayatımda bir kere bire keşke mutlu olsam dediğimi hatırlamıyorum ki mükemmel bir hayata da sahip değilim.
Basit bir duygu sadece, bir ilüzyon ve bazı insanlar bunu hayatının amacı haline getiriyor.

Ayrıca bunlar gerçek düşüncelerim, ruh hastası gibi görününce havalı olacağımı sansaydım aplüllü bayrak sallardım.

Fikirlerinizi bekliyorum.

Yaşadığın acılar ve hayattan bıkmışlıktan arınıp bir kez olsun hayatım düzene girmesini mutlu olmak istiyorum mutlu olma açlığım bu duyguyu yaşamama izin vermedikleri ondan mahrum bıraktıkları için.

Duygularımızın isteklerimize bağlı yaşanmadığını da biliyorsunuzdır o zaman. Eğer gerektiği zaman o duyguları yaşadığınızı düşünüyorsanız zaten kökten burada bir problem var. Mutluluk açlığı çok normal. Kimse stresli bir hayat, sürekli koşuşturmalı bir hayat istemez. Herkes huzurlu ve mutlu olmak ister. Evrimsel süreçte de hayvan olarak basit amacımız hayatta kalıp üremek. Hayatta kalmak ne demek? Tehlikeden uzak stressiz bir ortamda yaşamını sürdürmek. Temelde amacımız da bu aslında çok zor olmasa gerek.

Mutlu olacağım diye her şeyi kötü etmeye ne gerek var aklını çalıştır biraz.
Zaten mutlu olmaya çalışarak herşeyi kötüleştiriyorsun genelde, mutlu olmaya harcadığın zamanı zengin olmaya harcaman daha verimli olur ve bunun da iyi olup olmadığı yine göreceli. Bağımlı olmanın kötü olması da göreceli.

Geri
Yukarı