İnsanlardan uzak meslekler nelerdir?

Elektronik okuyup evden çalışabilirsin. Hiç iş gelmese tamir işinde bile iyi para var. Alıyorum bozuk aletleri evde özellikle araba parçası, mesela cam beyni yaptım geçen. Hurda parça 3 liralık malzemeyle 1000 liraya dönüştü. 3. Sınıf elektrik okuyorum geçiniyorum çok rahat. Hatta yaptığım birikimle herhalde mezun olunca evimi alacağım.

Sistem toplayıp evde kripto para kazın.

Madencilikten para kazanmak için babadan zengin olmak gerekiyor ya da yıllarca köpek gibi çalışıp madenciliğe sağlam para yatırmak gerekiyor.
Elinde mesleği olmayan birinin toplayacağı bir sistemle yapacağı madenciliğin bir getirisi olmayacaktır. Mantıklı bir öneri değil ne yazık ki.

Belediye işçiliği.
Gün boyu insanlarla sürekli haşır neşirsin yine.
Meslekler sınıf farkını doğurur.
Plaza kültürü ile sanayi kültürü bir tutulmamalı ya da Bebek semtindeki bir mekanla Fatih'te ki mekan bir tutulmamalı.
Toplumun belli kesimleri belli işleri yapıyor. Bu yüzden herkes ona göre meslek seçer.
Yalnızlık barındıran bence bir meslek yok. Para kazanmak için birine bir hizmet ve bir iş satmak zorundasınız. Her türlü insanla yine muhatap olmanız söz konusu.
Tır şoförü olsan yükü teslim edeceğin firmanın ahlaksızlığıyla uğraşabilirsin mesela.
Ne kadar az iletişim o kadar iyi. Bir de bireysel olarak düşündüm. Koca bi firmanın ahlaksızlığından kaçamayız elbet.

Madencilikten para kazanmak için babadan zengin olmak gerekiyor ya da yıllarca köpek gibi çalışıp madenciliğe sağlam para yatırmak gerekiyor.
Elinde mesleği olmayan birinin toplayacağı bir sistemle yapacağı madenciliğin bir getirisi olmayacaktır. Mantıklı bir öneri değil ne yazık ki.
Buna konu sahibi karar verecek.

Yazılım ve tasarım ister tek çalış (freelance) istersen ilerde ekibini kur :)
Peşini bırakmam tabiri caizse aşk yaşarım yazılımla diyorsan başkalarına açılmayan tüm kapılar al senin olsun.
Biraz analitik olman ve algoritma yazıp yorumlayabilmen temellerini atar.
Tasarım desen hayal gücün devreye girer, web tasarımcısı da olabilirsin, grafikerde seçim senin :)

Bu arada bazıları hata yaptı diye bütün nesli suçlaman? Bide o hata yapanların hatası ''Küçük'' hatalar bile olsa bütün geleceklerini kötü gibi sayman saçma çünkü öyle demen saçma direk bütün geleceklerini suçlayamazsın gelecekte daha iyi bir nesile dönüşebilirler o yüzden onu demen saçmaydı. Neyse yalnız olmak için bir iş arıyorsan tek başına Pc mühendisi ol

Yeni konular

Geri
Yukarı