İnsanların dediklerini çok fazla takıyorum

Senin yaşadığını kim yaşasa öz güveni kırılır muhtemelen. Kendinde sıkıntı arama, sadece umursamamaya çalış. Hayatta her zaman salaklar olacak ve tahammül etmek zorunda kalacaksın.
Umursamamaya çalışıyorum zaten ama istemsizce sürekli ve sürekli aklıma geliyor kalbim kırılıyor. Hatta ağlamamak için kendimi zor tutuyorum bile denilebilir.

Öncelikle merhabalar adım Eren yaşım 17.
Son zamanlarda arkadaşlarımın ya da başkalarının dediklerini çok fazla kafaya takmaya başladım içim içimi yiyor resmen. Kısa bir hikaye anlatacağım sonra tekrardan döneceğim konumuza. Geçen hafta pazartesi ya da salı günü her zamanki gibi okuldayım falan işte kantine bir şeyler almaya gittik. Su aldık vs. içerken maskemi çıkarttım tabii ki onlarda ilk defa maskesiz görüyorlar aralarından ikisi "maskeni geri kapat, mümkünse bir daha açma" dedi. Bu çok aşırı moralimi bozdu o gündür bunu düşünüyorum. Zaten öz güvensizdim daha da yerlere düştü moralim. Bir de "gey, eş cinsel" diyerek üzerime laflar söylüyorlar (değilim bu arada) ona da bir şey demiyorum sürekli içime atıyorum.
İçime atıyorum sürekli. Öz güvenimi nasıl geri kazanabilirim?

Eh be kardeşim ya cevabını verseydin şimdi ben derdimde ortam musait değil.

Umursamamaya çalışıyorum zaten ama istemsizce sürekli ve sürekli aklıma geliyor kalbim kırılıyor. Hatta ağlamamak için kendimi zor tutuyorum bile denilebilir.
Biliyorum, "umursamamaya çalış" önerisi çok boş bir öneri geliyor çünkü bu direkt senin kontrolünde olan bir şey değil ama belli bir süre sonra bu duruma alışıyorsun. Bir insan acı çektikçe acıya olan direnci artıyor, bu da öyle. Belli bir süre sonra bu durum normalleşiyor ve diğer insanların dediklerini o kadar da takmamaya başlıyorsun.

Güçlü kalın bir süre sonra umursamicaklar.
Bana daha çok o maskeyi geri tak olayi şaka yaomaya çalışmış gibi geldi ama tabii ciddiliklerine göre değişiyor. Sallayin gitsin.
Her ne kadar şaka yapmaya çalışsa da bir insanda düşünce olur bunu dersem üzülür mü acaba vs. diye ağzına geleni söylüyorlar.

Her ne kadar şaka yapmaya çalışsa da bir insanda düşünce olur bunu dersem üzülür mü acaba vs. diye ağzına geleni söylüyorlar.

Şahsen kendim için söylüyorum bir yaşa geldikten sonra denilen lafi umursamiyorsun bana da kapa LAN yüzünü diyorlardi "tamam LAN ağlama" diyordum.
Daha çok insanlar kendilerine göre düşünür ona göre laf efer empati biraz az olur. Bunu 1 kere mi söylediler hep mi?
Bir de konuş dersin ben rahatsiz oluyorum demenizden diye.

Geri
Yukarı