İnsanların Gözünün İçine Bakamamak

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Ben 17 yaşımdayım herhangi bir insanla konuşurken ya da o insan benimle konuşurken cinsiyet fark etmeksizin hiçbir zaman gözüne bakmam hatta gözü bırakın yüzüne bile bakamıyorum, bunu insanlar bana sen niye gözümüzün içine bakmıyorsun? Diye sorduklarında anladım ve cidden öyleymiş insanlar benimle konuşurken ne kadar süre olursa olsun gözlerini benden ayırmıyor ama ben o insanın yüzüne 5 saniye bile bakamıyorum. Kendimi zorlayıp bakmayı deneyince de içimde garip bir his oluşuyor eğer konuştuğum kişi alışkın olmadığım ve karşı cinsden biri ise kalp atışlarımın hızlanması, vücüdumda uyuşukluk hissediyorum fakat buna katlanabilecek olsam bile kendimi kontrol edemeden 2-3 saniye içinde yine yüzümü başka yöne çeviriyorum. Sizce bu bir sorun mudur? Yoksa bu şekilde yaşamaya devam etmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şekilde yaşamaya devam etme göz temasına kendini alıştır zamanla olur bir anda olmaz, insan ilişkilerinde göz teması önemlidir.

Utanan sıkılan biri misiniz acaba? Ben de zamanında konuşmaya bile çekinen biriydim. Göz teması da kurmak zor olurdu. Şimdi ise konuşma veya göz teması sıradanlaştı. Hatta mümkünse çoğu zaman konuşmak bile istemesem de mecburiyetten konuşuyorum sevdiğim insanlar harici 😏

Göz teması dinleme kurallarında çok önemli bir yer kaplar. Kesinlikle bunu aşmalısın ve sevindirici haber ise zor olmamasıdır.

Ben göz temasına alıştığımda ilişkilerim, muhabbetlerim daha kaliteli ve bağları daha kuvvetli hale getirdi.

İnsanların gözüne bakınca hiçbir şey kaybetmiyorsun. Psikomotor dediğimiz düşü celeri durduramıyorsan da üstüne git. Yavaş yavaş alışacaksın ve cidden bir tehdit, kaygıya gerek kalmadığını görünce muhteşem hissedeceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı