İnsanlarla nasıl konuşabilirim?

Eğer imkanınız varsa 15 günlük de olsa lokanta, restoran vb. yerlerde çalışırsanız size çok ciddi fayda sağlayacaktır. Aynı problemi ben böyle atlattım.

Ben 1 saniye tahammül edemiyorum çalışırsam galiba bayılabilirim.

Evde psikiyatri hizmeti veren özel doktorlar da var.

Aileme söylemiştim zaten ama dinlemiyorlar beni geçer filan diyorlar.

Ailenin de desteğe ihtiyacı var sanırım. En azından 1 kere konuşmak için seni götürmelerini ya da eve çağırmalarını isteyebilirsin. Uzman, ailene durumu anlatacaktır seninle görüştükten sonra.

İlk başta elbette zorlanacaksınız ama atlatacaksınız hocam. Emin olun bu işin en kesin çözümü insanlarla etkileşim halinde olduğunuz işlerde çalışmaktır.

Teşekkür ederim çalışabileceğim bir yer varsa denerim ama 15 yaşındaki birini çalıştıracak biri var mıdır bilmem.

Ailenin de desteğe ihtiyacı var sanırım. En azından 1 kere konuşmak için seni götürmelerini ya da eve çağırmalarını isteyebilirsin. Uzman, ailene durumu anlatacaktır seninle görüştükten sonra.

Bugün konuyu tekrar dile getireyim umarım daha olumlu yaklaşırlar.

Teşekkür ederim çalışabileceğim bir yer varsa denerim ama 15 yaşındaki birini çalıştıracak biri var mıdır bilmem.

Bugün konuyu tekrar dile getireyim umarım daha olumlu yaklaşırlar.
Şu videoyu baştan sona izle. Bu kadar büyük evrende bu tarz şeylere çok takılma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben 1 saniye tahammül edemiyorum çalışırsam galiba bayılabilirim.

Bende eskisi kadar yok ben de önceden çok çekimser ve utangaç birisiydim hâlen var ama eskisi gibi değil. Korkmana gerek yok kimse seni yemeyecek 😄 Benim tercihim acı çekerek kurtulman olur yoksa atlatamazsın. Bir yerlerde çalış veya haftada 1 2 veya 3 günde bir dışarı çık yemek ye derim. En kötü ihtimalle psikiyariste gidersin

Son sınıf psikoloji öğrencisi olarak yapıyorum bu yorumu. Agorafobin veya sosyal anksiyete bozukluğun olabilir. Tabii forum sitesine yazdığın mesajla bir değerlendirme yapmak sağlıklı olmaz. Bunun için profesyonel destek alırsan güzel olur. Tek başına dışarı çıkmaya kendini zorlaman bir nebze doğru olabilir ama kaygı düzeyin bunu değiştirir. Yani dışarı çıkmak için kendini zorlayıp sonra çıkamadığın zaman kendi kendini üzmenin sana bir faydası olmaz. Eğer yanında birisi varken dışarıda vakit geçirebiliyorsan yine yanında birisiyle psikoloğa gidebilirsin eğer olmaz dersen online terapi yapan birçok psikolog var onları araştırabilirsin. Ek olarak bir tavsiye vermem gerekirse direkt kendini dışarı atmaya çalışmaktan ziyade adım adım bu duruma getirmeyi deneyebilirsin kendini. Yani önce insanlarla konuşmaya mesaj üzerinden başlayıp sonrasında telefon görüşmesi sonrasında videolu görüşme ve sonrasında evinin bahçesine çıkıp kısa bir süre vakit geçirme gibi ufak adımlar izleyebilirsin.

Geri
Yukarı