İnsanlarla tanışmakta zorlanıyorum

Limosed

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu sene liseye başlıyorum. Normalde tanıdıklarımın yanında oldukça dışa dönük birisiyim. Ama yanımda 1 tane bile tanımadığım kişi olunca sınıfın sessiz çocuğuna dönüşünüyorum. Yeni insanlarla tanışmakta çok zorlanıyorum. Daha doğrusu kişi ile tanışıp konuşmaktan utanıyorum. Hiç tanımadığım 39 kişinin olduğu bir sınıfta okullar açıldığında ne yapacağımı bilmiyorum. Birisi gelip benimle konuşmadıkça kimseyle konuşamıyorum. Ortaokulda da pek arkadaşım yoktu. Bir arkadaşım olurdu o da merhaba merhaba. Hiç yakın arkadaşım olmadı. Neler yapabilirim?

Biraz zor olabilir senin için belki ama ilk adımı hep sen atmaya çalış, arkadaş edinmek istiyorsan. Daha kestirme bir yolu yok.

Kendini zorlama kankam, cesur ol. Şunu düşün lise sondasın ve hiç arkadaşın olmamış 4 senen boşa gitmiş gibi hissediyorsun sırf biriyle arkadaş olamadığın için evden okula okuldan eve gitmişsin, git konuş onlarla çok kötüleri de vardır iyileri de biriyle tanışmakta muhabbet etmekte ne gibi bir sorun olur ki? Git sor onlara merhaba ben Limosed tanışalım mı diye. İnan ileride iyi ki bunu yapmışım diyeceksin.

Bu sene liseye başlıyorum. Normalde tanıdıklarımın yanında oldukça dışa dönük birisiyim. Ama yanımda 1 tane bile tanımadığım kişi olunca sınıfın sessiz çocuğuna dönüşünüyorum. Yeni insanlarla tanışmakta çok zorlanıyorum. Daha doğrusu kişi ile tanışıp konuşmaktan utanıyorum. Hiç tanımadığım 39 kişinin olduğu bir sınıfta okullar açıldığında ne yapacağımı bilmiyorum. Birisi gelip benimle konuşmadıkça kimseyle konuşamıyorum. Ortaokulda da pek arkadaşım yoktu. Bir arkadaşım olurdu o da merhaba merhaba. Hiç yakın arkadaşım olmadı. Neler yapabilirim?

Çok kitap okuyun. Görüşünüz(hayat, felsefi vs açıdan)genişler ve kelime dağarcığınız artar.

Öncelikle ilgilendiğin bir hobi vs. var ise ilk gün bunlar ile ilgilen(futbol basketbol müzik resim vb.) Okulu öğrenmeye çalış sosyal alanlar neresi insanlar ne yapıyor falan iyi bir insanlar gözlemle direkt olarak herkes ile etkileşime girmeye çalışma sınıf WhatsApp grubunuz var ise ne böyle çok aktif bir tavır sergileme ne de kendini konulardan çekme sınıfındaki insanları Instagram'dan takip et hikayelerine yanıt ver yavaş yavaş konuşursunuz zaten müzik zevkiniz falan da uyuşursa bazı insanlar ile sizi hiç bırakmayacaktır isterseniz size Instagram'ımı verebilirim daha fazla yardımcı olmak adına.

Geri
Yukarı