İnsanlığın Yok Olmasının Gerekliliği!

İnsan olmasa dünyanın ne anlamı olurdu ki ?
Ruh aynı ruh, sadece farklı bir canlı bedeninde olsan, ama insana özgü olan hep daha fazlasını isteme ve bunun için acımasız olma, ego, ırkçılık vs. duyguların olmasa. Ben bir insanın başka bir insanın bedensel veya zihinsel kusurlariyla alay ettigini ve bundan mutlu oldugunu cok gordum ve goruyorum. Mevki ve makamindan dolayi digerlerini ezenleri hep goruyorum, gelir adaletsizligini hic soylememe gerek bile yok, hatta adaletteki adaletsizligi de soylememe gerek yok, guzellik cirkinlik kavramlari vs., din ve mehzep cinayetlerini, cocuk tecavuzlerini biliyorsunuz. Dunyanin ne kadar berbat bir yer oldugunun prototipi Turkiyedir. Hayvanlarda bile merhamet duygusu var ama bu insanlarda yok. Bir leopar annesini oldurdugu yavru maymuna sahip cikabiliyor, ama bu insanlar sirf maddi cikarlari icin baska insanlari dogrudan yada dolayli oldurebiliyor.

Sorma Jira uzaya ilgim zaten cok büyük, galaksiler, gezegenler vs. hakikaten Mars'a gidebilecek miyiz insallah?
Siz Almanya olarak gidersinizde bizim torunlarımız torunlarının bile göreceğini düşünmüyorum ben.

Vallahi sanmiyorum Jira bence yine ilk Amerika gider gibi geliyor, Almanya tüm yatirimini sanayi sektörüne yapiyor, böyle uzay bilimlerine yatirim yaptigini hic duymadim, belki de vardir ama sanmiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı