Insider Preview derlermeleri nasıl kapatılır?

Yer
Ankara
Daha fazla  
Windows 11'e geçiş yaptım, sonrasında tekrar Windows 10'a döndüm kısa bir süre önce. Bu işlemde herhangi bir hata ile karşılaşmadım ama Insider Preview'den çıkış yapamadım ve Windows Update'den güncelleştirme denetildigi zaman otomatikman Windows 11 iniyor. Insider Preview derlermelerini nasıl kapatabilirim?

(Microsoft sitesinden derleme almayı durdurdum ama fotograflarda göreceginiz şekilde böyle yazıyor)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,2 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Alıntısı.PNG2.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG2.PNG
    15,5 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft hesabınız ile Insider kısmına tekrar giriş yapın ve sonrasında tekrar Insider'dan ayrılın.

Anladığım kadarıyla Insider'dan ayrılmadan W10 formatı atmışsınız.

Microsoft hesabınız ile Insider kısmına tekrar giriş yapın ve sonrasında tekrar Insider'dan ayrılın.

Anladığım kadarıyla Insider'dan ayrılmadan W10 formatı atmışsınız.
Yaptım ve yeniden başlattım, bu şekilde bir şeyle karşılaştım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    38,4 KB · Görüntüleme: 46
Geliştirme kanalına bastığınızda Insider derlermelerini almayı bırakmak için bir seçenek çıkıyor mu? Ya da Insider ekranında, köşelerde bir yerde?

Çıkmıyor maalesef. Burada olan bir rehber vardı TPM desteklenmeyen bilgisayarlar için, otomatik reg kayıt ayarlarıyla direkt geliştirme kanalına kaydolunuyordu ve bu sayede Windows 11'i indirebiliyorduk. Ondan dolayı olabilir mi?

Çıkmıyor maalesef. Burada olan bir rehber vardı TPM desteklenmeyen bilgisayarlar için, otomatik reg kayıt ayarlarıyla direkt geliştirme kanalına kaydolunuyordu ve bu sayede Windows 11'i indirebiliyorduk. Ondan dolayı olabilir mi?
Reg dosyasıyla müdahale ederek kurmanızdan kaynaklı olabilir.

Temiz kurulum sonrası Microsoft hesabıyla oturum açtıysanız belki direkt Insider'a bağlanmış da olabilir.

Reg dosyasıyla müdahale ederek kurmanızdan kaynaklı olabilir.

Temiz kurulum sonrası Microsoft hesabıyla oturum açtıysanız belki direkt Insider'a bağlanmış da olabilir.

Temiz kurulum yapmadım. Şöyle, Windows 10 kullanıyordum ve anlattıgım şekilde Windows 11'e geçiş yaptım. Begenmedim, 2 saat sonrada Windows 10'a geri dön diyerek dosya kaybı olmadan tekrar geri döndüm.

Çare formatmış gibi görünüyor.

Geri
Yukarı