Instagram bot olmayan bir hesabı kapattı

Mr. Ahmedov

Hectopat
Yer
Shinjuku/Kabukichō
Instagram da annemin çanta satış hesabı var ve daha yeni tanıtım yaptık. Tanıtım için çok uçuk bir para istenilmesine rağmen bunu karşılayıp ücreti dahi çekildi. Çantaların videoları hiçbir şekilde telif içeren ad veya kişisel bilgilerini içermeden, etiketler dahi #canta #sezonlukcanta gibi etiketler ile atıldı. Hesapta kesinlikle 1 tane bot dahi yok, 8 bin küsur takipçi barındırmaktaydı. Kimse bizi spamdan dahi şikayet etmedi, etseydi gönderiler kalkardı. Hesap sizce neden silindi, ve bizim para kaynağımızın bir kaçı çantalardan gelmekteydi, Instagram sağ olsun herhangi bir kazanç elde edemeyeceğiz artık. Şikayet edebilme hakkına sahipsem nereye edebilirim?

Instagram da annemin çanta satış hesabı var ve daha yeni tanıtım yaptık. Tanıtım için çok uçuk bir para istenilmesine rağmen bunu karşılayıp ücreti dahi çekildi. Çantaların videoları hiçbir şekilde telif içeren ad veya kişisel bilgilerini içermeden, etiketler dahi #canta #sezonlukcanta gibi etiketler ile atıldı. Hesapta kesinlikle 1 tane bot dahi yok, 8 bin küsur takipçi barındırmaktaydı. Kimse bizi spamdan dahi şikayet etmedi, etseydi gönderiler kalkardı. Hesap sizce neden silindi, ve bizim para kaynağımızın bir kaçı çantalardan gelmekteydi, Instagram sağ olsun herhangi bir kazanç elde edemeyeceğiz artık. Şikayet edebilme hakkına sahipsem nereye edebilirim?
Büyük ihtimalle hack ve spamı yeni öğrenen bir hackere denk geldiniz. (Denilirse) böyle şeyleri yeni öğrenen kişiler sizin gibi hesapları kapatmaya çalışıyor. Nasıl gelir bilmiyorum tam olarak.

İlk önce instagram'a yazmalı, niye hesabı kapattınız diye. Sonra derdini anlatırsın belki bir faydası dokunur. Geçmiş olsun.

Önce den 2 hesapta gitti ve nedenini sorduğumuz da geri dönüş olmadı.
İlk önce niye kapattıklarını bilmen gerekir ki kendini savunasın. Nedenini söylemeleri gerekir, sebebsiz bir şekilde kapatamazlar. Dava açabilirsiniz ama basit bir hesap vs. değmez. Kitleniz büyük ise bunun için değer.

Siz tanıtım için ne kullandınız? Google, instagram vs. reklamlarımı yoksa bir seo uzmanıyla mı anlaştınız?
Instagram'ın kendi işletme hesaplarında kullanılabilen reklam yapma olayı, bir kaç gün veya aylar boyu bir kaç ₺ karşılığında yapılabiliyor.
İlk önce niye kapattıklarını bilmen gerekir ki kendini savunasın. Nedenini söylemeleri gerekir, sebebsiz bir şekilde kapatamazlar. Dava açabilirsiniz ama basit bir hesap vs. değmez. Kitleniz büyük ise bunun için değer.
8-10K arası takipçimiz vardı ve toptan satış yapabildiğimiz bir kaç şahıs vardı ve artık onlara ulaşamıyoruz.

İnstagramın size mail atması lazım şu şu nedenlerden dolayı hesabınızı kapattık veya sildik diye, eğer böyle bir mesajla karşılaşmıyorsanız muhtemelen hesap şifresini bilen bir aile üyesi yapmış olabilir.

İnstagramın size mail atması lazım şu şu nedenlerden dolayı hesabınızı kapattık veya sildik diye, eğer böyle bir mesajla karşılaşmıyorsanız muhtemelen hesap şifresini bilen bir aile üyesi yapmış olabilir.
Hesabın 14 günlük silinme süresi durumu vardır. 14 gün sonra kalıcı olarak silinir. Eğer öyle bir şey ise kurtarılabilir.

Giriş yapmaya çalıştığınızda "hata sonucu kapatıldığını düşünüyorsanız..." diye bir yazı çıkması lazım. Oradan iletişim kurabilirsiniz, bana sebebiyle dönüş yapılmıştı. Sizinkisi işletim diye gerekli bilgileri sağlayınca bence açılır.

Geri
Yukarı