Instagram DM fotoğraf kalitesini düşürüyor

Sadece telefon değil. İnternetten süper kalite indirdiğin bir görseli bile o hale getiriyor. Masaüstünde de öyle yani.

Zaten yüksek kalite fotoğrafları Instagram kaldıramadığı için bozuyor.

64 MP kamera ile çektiğim fotoğraflar bozuluyor (35 MB boyut)

13 MP kamera ile çektiğim fotoğraflar kusursuz (3.5 mb)

GCAM kurarsanız boyutu düşük biçimde kaliteli fotoğraflar çekiyor ve pixeli düşmüyor.

Apple, Android olayı değil dosya boyutuyla alakalı...

Ayrıca RAM'ini adındaki uygulama ile pixel dağınıklığı düzeltilebiliyor (20 megapixele kadar)

Diyelim 15 megapixel dosyayı RAM'ini ile düzelttiniz, onun boyutunu da 1 MB civarı yapıyor, küçültüyor.

IPhone'larda görüntü bozulmamasının nedeni de bu, genelde fotoğrafların boyutu 2- 3 MB.

Zaten yüksek kalite fotoğrafları Instagram kaldıramadığı için bozuyor.

64 MP kamera ile çektiğim fotoğraflar bozuluyor (35 MB boyut)

13 MP kamera ile çektiğim fotoğraflar kusursuz (3.5 mb)

GCAM kurarsanız boyutu düşük biçimde kaliteli fotoğraflar çekiyor ve pixeli düşmüyor.

Apple, Android olayı değil dosya boyutuyla alakalı...

Ayrıca RAM'ini adındaki uygulama ile pixel dağınıklığı düzeltilebiliyor (20 megapixele kadar)

Diyelim 15 megapixel dosyayı RAM'ini ile düzelttiniz, onun boyutunu da 1 MB civarı yapıyor, küçültüyor.

IPhone'larda görüntü bozulmamasının nedeni de bu, genelde fotoğrafların boyutu 2- 3 MB.

Dostum bu dediklerin sadece telefonun kamera uygulaması ile çekilen fotoğraflarla alakalı. Instagram hikaye kamerası, dm kutusundaki kamera ve diğer uygulamaların kendi kameraları için dediklerinin bir anlamı yok.
IPhone'da uygulama içi kameralarda da bozulma olmuyor ama Android'de bozulma var.

Bunu her Android telefona kuramıyoruz. Root şart oluyor.

Dostum bu dediklerin sadece telefonun kamera uygulaması ile çekilen fotoğraflarla alakalı. Instagram hikaye kamerası, dm kutusundaki kamera ve diğer uygulamaların kendi kameraları için dediklerinin bir anlamı yok.
IPhone'da uygulama içi kameralarda da bozulma olmuyor ama Android'de bozulma var.

Bunu her Android telefona kuramıyoruz. Root şart oluyor.

Hayır her Android telefona uyumlu APK dosyasını kullanıyorum, telefonunuzun kendine ait APK dosyaları da oluyor.

Ayrıca yıllardır Android kullanıyorum hiç sorun yaşamadım fotoğraf kalitesi anlamında.

Telefonunuzun kendine ait APK dosyaları da oluyor.

A9 2018 için bir APK dosyası bulunmuyor.

Ayrıca yıllardır Android kullanıyorum hiç sorun yaşamadım fotoğraf kalitesi anlamında.

Bütün dünyanın Android cephesinde yaşadığı farklı uygulama içi kameralardaki kalite düşüklüğünün sizde olmamasına ne diyeyim, şanslısınız.

Geri
Yukarı