Instagram Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Fearoot88

Kilopat
Instagram önceki içerikleri mizahi olsun şu bu olsun biraz da olsa şimdikinden iyiydi lakin şimdi iyice berbat bir uygulama oldu. Fake yaşantılar mı dersin cringe dolu içerikler mi dersin hepsi bir olunca tamamen rezalet bir ortamdan başka bir şey değil. Dikkatimi çeken bir özellik ise insanlar tamamen Instagram'daki içeriklere göre kendilerini şekillendiriyorlar. Konuşmaları giyimleri vs. hepsi akım adında oluşturularak insanları klon gibi yapıyor. Aynı zamanda bununla kalmamakla beraber oradaki gerçek olmayan yaşantıları gerçekmiş gibi zannedip insanlar birbirleriyle bir yarışma içerisinde oluyor. Örneğin X kişisi her gün farklı kahve dükkanından paylaşım yapıyor. Bu tür paylaşımları gören farklı kişiler ise X her yeri geziyor her gün farklı bir kahve dükkanında diye düşünüp aşağılık psikolojisine giriyor. Daha fazlasını kendi yapmaya çalışıyor. Ayrıca son olarak bana kalırsa tamamen aşağılık kompleksi olan gizli narşistlerin sahte içerikler ile ilgi ve ego ihtiyaçlarını karşılayabildiği gereksiz bir platform. Birçok kullanan insan olduğu için sosyal olarak geride gibi hissediyorum. Siz ne düşünuyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne izlediğinize bağlı ben de kendimi geliştirebilecek örnek spor, yarışlar vs çıktığı için ben sıkıntı duymuyorum. Ama normalde evet biraz saçma sapan videolar vardır.

Çoğu insanın hayatında büyük bir yere sahip olan uygulama. Faydalı, eğitici içerikler bulunduğu gibi kaliteli mizah da bol bol var. Zaman geçirmek ve iletişim için vazgeçilmez.

Instagram önceki içerikleri mizahi olsun şu bu olsun biraz da olsa şimdikinden iyiydi lakin şimdi iyice berbat bir uygulama oldu. Fake yaşantılar mı dersin cringe dolu içerikler mi dersin hepsi bir olunca tamamen rezalet bir ortamdan başka bir şey değil. Dikkatimi çeken bir özellik ise insanlar tamamen Instagram'daki içeriklere göre kendilerini şekillendiriyorlar. Konuşmaları giyimleri vs. hepsi akım adında oluşturularak insanları klon gibi yapıyor. Aynı zamanda bununla kalmamakla beraber oradaki gerçek olmayan yaşantıları gerçekmiş gibi zannedip insanlar birbirleriyle bir yarışma içerisinde oluyor. Örneğin X kişisi her gün farklı kahve dükkanından paylaşım yapıyor. Bu tür paylaşımları gören farklı kişiler ise X her yeri geziyor her gün farklı bir kahve dükkanında diye düşünüp aşağılık psikolojisine giriyor. Daha fazlasını kendi yapmaya çalışıyor. Ayrıca son olarak bana kalırsa tamamen aşağılık kompleksi olan gizli narşistlerin sahte içerikler ile ilgi ve ego ihtiyaçlarını karşılayabildiği gereksiz bir platform. Birçok kullanan insan olduğu için sosyal olarak geride gibi hissediyorum. Siz ne düşünuyorsunuz?
Yaklaşık 2 hafta oluyor telefondan sileli. Hiç hesabı dondurmak zahmetine bile girmedim. Akşam yatağa uzanınca, yemek yerken, yolda yürürken artık refleks haline gelmiş. Durup durup açıyorum birşeylere bakıyorum bunun farkına gece telefonu alıp yattığımda elimin instagrama gitmesiyle vardım. Bu bağımlılık ve alışkanlık haline bürünüyor. Artık toplu taşımada işe gidip gelirken kitap okuyorum. Bir gün siz de denk gelirseniz marmaray olsun otobüs olsun kafanızı kaldırıp etrafınıza bir göz atın. İnsanların %80 i telefonda kafaları öne eğik yol bitene kadar öylece seyahat ediyorlar. Ben kurtuldum şükürler olsun, darısı hepinizin başına. Telefondaki ekran sürenizi günlük olarak mümkün olduğunca düşürün arkadaşlar sağlığınız için. İşi telefonla olan arkadaşları tenzih ederim.

Sivas köyü.

"Sosyal medya pislik,
kapat hesabı, çizgi çek.."
-Yener Çevik

Sözün sahibi her ne kadar da sosyal medya kullansa da, sözün etki ettiği bir insan olarak sadece bunu yazmak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı