Instagram hesabı yetkisiz giriş durumunda ne yapılmalı?

pkeiw

Decapat
Yaklaşık 2 haftadır Instagram kullanmıyorum silmiştim. Bugün indireyim dedim ve Linux işletim sistemli bir PC hesabıma girmiş, şu an şifremi değiştirdim, bilgisayarı hesaptan çıkardım, erişime kapattım ama halen emin değilim erişiminin olup olmadığına. Başka ne yapabilirim, hesap şu anda tehlikede mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz durumlarda daha etkin güvenlik için Microsoft'un authenticator uygulamasını kullanabilirsiniz. Yani iki aşamalı doğrulama özelliğinden faydalanabilirsiniz. Authenticator uygulamasina Microsoft mail adresinizi bağlarsınız. Hesaplarınızı yedekleyip herhangi bir telefon format durumunda da yedekten doğrulanmış hesaplarınızı geri aktarabilirsiniz.
Instagram dısında Discord, Facebook, Twitter, Rockstar Games, Steam ve Epic Games gibi diger platformları da hizmete dahil edebilirsiniz. Yani şifrenizi bilseler bile hesaba erişim için authenticator uygulamasından ikinci bir aşama kodu girmeniz gerekecek. Oda sizin telefonunuzda olacağı için diğer şahısın hesaba erişim çabası boşa çıkacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı