Instagram hesabımı ele geçirmeye çalışıyorlar

Emiroo

Hectopat
Hesabıma 3 4 gündür sürekli birisi giriş yapmaya çalışıyor ama daha giremedi. Instagram'dan hesabınız ele geçirildi diye yazı geldi. Şifremi değiştirdim. Daha önce Instagram'ın güvenlik faktörlerinden biri olan kimlik doğrulama uygulaması kullanıyordum. (Duo) Şimdi telefon onaylamalı faktörü de etkin hale getirdim ama telefonumu nasıl bulduysa bana resimdeki mesajı attı. Resimde söylediği kod yanlış.
Telefonumu nasıl bulabilir? Hesap hiçbir uygulamaya kayıtlı değil. Ben ne yapabilirim? Ayrıca dediğim gibi bütün Instagram güvenlik faktörlerini açtım işe yarar mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20200526_041955.jpg
    IMG_20200526_041955.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 308
Son düzenleyen: Moderatör:
İnstagram hesabına bağlı uygulamalar varmı? Bazıları maalesef kim profiline bakmış, kim fotoğrafına bakmış, vb tarzı uygulamalar indirip bu uygulamalara giriş yapıp instagram hesaplarını kaptırıyorlar.

Tavsiyem uygulama var ise instagram hesabı ile bağını kesip, şifrenizi değişmenizdir, hatta bir şekilde telefonunuza virüs girmiş ve bilgilenirinizi topluyor bile olabilir.

Hesabıma 3 4 gündür sürekli birisi giriş yapmaya çalışıyor ama daha giremedi. Instagram'dan hesabınız ele geçirildi diye yazı geldi. Şifremi değiştirdim. Daha önce Instagram'ın güvenlik faktörlerinden biri olan kimlik doğrulama uygulaması kullanıyordum. (Duo) Şimdi telefon onaylamalı faktörü de etkin hale getirdim ama telefonumu nasıl bulduysa bana resimdeki mesajı attı. Resimde söylediği kod yanlış.
Telefonumu nasıl bulabilir? Hesap hiçbir uygulamaya kayıtlı değil. Ben ne yapabilirim? Ayrıca dediğim gibi bütün Instagram güvenlik faktörlerini açtım işe yarar mı?
Bazı uygulamalar profile bakanı görme kim takipten çıkmış vs. bilgilerinizi alıyor gmail şifrenizde dahil tekrardan şifrenizi değiştirin.

İnstagram hesabına bağlı uygulamalar varmı? Bazıları maalesef kim profiline bakmış, kim fotoğrafına bakmış, vb tarzı uygulamalar indirip bu uygulamalara giriş yapıp instagram hesaplarını kaptırıyorlar.

Tavsiyem uygulama var ise instagram hesabı ile bağını kesip, şifrenizi değişmenizdir, hatta bir şekilde telefonunuza virüs girmiş ve bilgilenirinizi topluyor bile olabilir.
Hayır değil yan hesaplarımda var ama bunda yok

Uygulamalar bazen bu tarz numaralardan doğrulama mesajı atabiliyorlar yani güvenlik kodunu atan bir hacker değil ama neden bu tarz numaralardan atıyorlar tam bilmiyorum.

Öncelikle 0850 kurumsal numaranın kime ait olduğunu bulman gerek ki keza çok zor değil yardımcı olabilirim, ardından İnstagram>ayarlar>güvenlik>Uygulamalar ve internet siteleri yerine bakmanı öneririm. Tabi güvenlik kategorisinden 'giriş hareketleri' gibi absürt giriş hareketi var mı kontrol edip ardından tüm hesaplardan çıkış yapa basmanı öneririm ki eğer duo kurduysan bir işe yarasın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı