Instagram Lite ne zaman çıkar?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bir aralar sadece Meksika'ya özel bir şekilde çıkmıştı sanırım. Daha sonra hesaplar arası geçiş zor diye silmiştim, birkaç ay önce o uygulama kaldırılmış. Sizce ne zaman tekrar çıkar?

Evet, daha önceden resmi olarak Meksika'ya sunulmuştu. Türkiye üzerinde çıkmasını beklemene gerek yok. APK dosyasını indirip, kullanabilirsin. Türkiye üzerinde resmi olarak ne zaman çıkacağını da bilemiyoruz.

@unnamedington bildiğim kadarıyla kaldırılan uygulama o imiş. Yani yüklense de normal Instagram'a yönlendiriyormuş.

Daha önceden (2018 ve 2019 yılları arasında) APK olarak yükleyip, kullanıyordum. Kullandığım zaman ise normal Instagram uygulamasına yönlendirilmiyordum.

Uygulamayı en son 24 Ekim 2019 tarihinde güncellemişler ve uygulamanın akıbeti de belli değil. Büyük ihtimalle belirttiğin gibi uygulama mağazasından kaldırmışlar. Google Play üzerinde aramaya çalıştığımda, bir sonuç bulamıyorum. Acaba şu anda kullanan bulunuyor mudur?

Uzun bir aradan sonra merhaba @Turgineer. Bugün Google Play Store üzerinde rastgele gezinirken, Instagram Lite'ın resmi olarak mağazaya eklendiğini fark ettim. Uygulama geçmişine baktığımda, tam olarak 18 Șubat 2020 tarihinde kullanıma sunulduğu gözüküyor. Uygulamayı geliştirmeyi bıraktıklarını düşündürecek bir durumdaydılar fakat görünüşe bakılırsa, bundan sonra geliştirmeye devam edecekler gibi. 🙂

Teşekkürler. İndirdim.

Geri
Yukarı