Instagram sahte hesap açıp başkalarının fotoğraflarını kullanmak yasal mıdır?

İzin almadan kullanan hesapları şikayet etmek kişinin hakkıdır. Çoğu ünlü, fan sayfalarının kötü niyetle açılmadığını bildiğinden hakkında şikayette bulunmuyor. Ayrıca konu sahibine mesaj yollanmış ve kaldırılması talep edilmiş. Üstüne üstlük burada sahte isim kullanılıyor.

Sahte isim ve başkasının fotoğrafını kullanmanın tek bir mantıklı sebebi var mı? Stalk hesabı olacaksa isim koyma, resim koyma arkadaş.

Stalk yapacaksın ama hesap gizli nasil kendini kabul ettireceksin karşi tarafa gerçek bir hesap gibi gözükmen lazim bir de arkadaşlarina şaka yapan tayfa var tabii.

Ben Mart ayında gayet işlek giden bir kız fake hesabı açtım. Birinin fotolarını kullanarak fakat bu fotoları aldığım hesap bile başkasına ait bir fake hesaptı.
Temmuz ayının son günlerinde hesaba birisi yazıp hesabın gerçek sahibi olduğunu ve fotoğrafları kaldırmazsam şikayette bulunacağını söyledi ve ardından hakaret küfür içerikli mesajlar attı. Kızın bu mesajları attığı hesabı inceledim hesap daha Temmuz ayında yeni açılmıştı. Ben bu mesajları yazdığı hesabı engelledim ve 2 hesaptan daha aynı şekilde küfür etmeye ve hesabı kapatmazsam polise gideceğini söyledi. Ben bunun üzerine hesabı dondurdum. 2 hafta aradan sonra bugün sabah hesabı açtım ve kız bir hesaptan daha yazıp polise vereceğini söyledi.

Böyle bir şey yapabilir mi? Yaparsa bunun hukuki suçu nedir?

Ben senin fotoğraflarınla kızlar tavlayıp sonra cevab vermeden gitsem, seni gördükleri anda instagram mesaj alanın ***** dönecektir.

Çok merak ediyorum; bir erkek olarak neden fake kız hesabı açıyorsunuz? Hep merak etmişimdir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı