Instagram story kalitesi çok düşüyor

RegoslaX

Hectopat
Daha fazla  
İnstagramsa story atarken kalitesi çok düşüyor. Bunun nedir bilmiyorum ama internetim falanda iyi. Her türlü bozuluyor. Veri tasarrufu kapalı. Simdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Telefon: Xiaomi Redmi Note 8.

Hocam şunu farkettim, android kullananların neredeyse hepsinin story kalitesi kötü. Bir yerde okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum ama kalite mevzusunda Apple ile Instagram'ın anlaşması varmış. Zaten influencerların hepsi iPhone kullanıyor, buda doğruluyor sanki. 🧐

Sorun zaten internetin veya İnstagram üzerinde değil. Sorun işletim sisteminin android olması, tek çözüm İphone cihaz kullanmak. Maalesef en iyi android telefonu alsanızda, iş İnstagram tarafına geldiği zaman pek iç açıcı olmuyor.

Buna yazılımla falan bir çözüm bulunabilir.
Çok zor, Android tarafında her sene sürekli yeni cihaz çıkıyor. Zamanında Samsung tek model telefonu üzerinden bu sorunu çözmeyi denedi, maalesef oda başarısız oldu. Apple tarafında olan cihazlar ve işletim sistemi belli olduğu için optimize etmek Android tarafına göre, çok daha basit oluyor.

Çok zor, Android tarafında her sene sürekli yeni cihaz çıkıyor. Zamanında Samsung tek model telefonu üzerinden bu sorunu çözmeyi denedi, maalesef oda başarısız oldu. Apple tarafında olan cihazlar ve işletim sistemi belli olduğu için optimize etmek Android tarafına göre, çok daha basit oluyor.

Yani koskoca Samsung instagrama yüksek kalitede fotoğraf yükleyemiyor kim inanır buna.

Geri
Yukarı