Instagram üzerinde 18+ fotoğrafları sızdıran dolandırıcı için ne yapılabilir?

100 günü aştı benim başıma geleli bu olay, eğer seni şantajlayan kişi Türkiye'de yaşıyorsa savcılığa gitmeni tavsiye ederim savcılık onu bulacaktır ama benim gibi yurt dışından biri bunu sana yaptıysa maalesef yapabilecek bir şey yok engelle, yok say, görmezden gel, gizliliğini üst seviyeye çıkar, seni yargılamayacak kişilerle konuş, bir hobi edin sevdiğin şeylerle ilgilen derim. Benim başıma bir şey gelmedi ifşalanmadım 100 küsur gündür de bir şey duymadım ama psikolojik olarak çok yıprandım güvende kal, dikkat etmeliyiz internetin iğrenç tarafı yüzümüze vurdu maalesef. Sakin kalmalıyız olan oldu artık.

Dikkat etmeden önce internette insanlara fotoğraf atmalıyız bir kız için.

100 günü aştı benim başıma geleli bu olay, eğer seni şantajlayan kişi Türkiye'de yaşıyorsa savcılığa gitmeni tavsiye ederim savcılık onu bulacaktır ama benim gibi yurt dışından biri bunu sana yaptıysa maalesef yapabilecek bir şey yok engelle, yok say, görmezden gel, gizliliğini üst seviyeye çıkar, emniyetin yurtdışında yaşayan biri için bir şey yapabileceğini düşünmüyorum ama huzurlu hissetmek için siber suçlarla iletişime geçebilirsin onların vereceği bilgiler değerli olabilir sonuçta profesyoneller, seni yargılamayacak kişilerle konuş derim, bir hobi edin sevdiğin şeylerle ilgilenmeni şiddetle tavsiye ederim. Benim başıma bir şey gelmedi ifşalanmadım 100 küsur gündür de bir şey duymadım ama psikolojik olarak çok yıprandım güvende kal, dikkat etmeliyiz internetin iğrenç tarafı yüzümüze vurdu maalesef. Sakin kalmalıyız olan oldu artık.
Dostum sana bir kaç sorum olacaktı özelden yazar mısın.

@640222 bana özelden ulaşabilir misin bir kaç sorum olacaktı.

Son düzenleme:
Banada aynı şekilde şantaj yapıldı para istenildi. Daha 1 hafta olmadı. Nasıl kurtulacağım bundan bilmiyom. Peki sana halen yapılıyor mu. Aradan ne kadar zaman geçti.

Bana da aynı şekilde şantaj yapıldı para istenildi. Daha 1 hafta olmadı. Nasıl kurtulacağım bundan bilmiyorum. Peki sana halen yapılıyor mu? Aradan ne kadar zaman geçti.

Hayır, 4 ay oldu ve hiçbir şey duymadım. Engelle, hesaplarının gizliliğini değiştir (kullanıcı adı, profil fotosu, telefon no, mail vs) güvendiğin biriyle yüz yüze bu durumu konuş annen baban halan teyzen arkadaşın öğretmenin hiç fark etmez onlarla konuş ve durumu izah et ve sakın şantajcıyla iletişimde kalma her yerden engelle ve görmezden gel sana tekrar ulaşmaya çalışırsa yine engelle ve asla para ödeme 1 kuruş bile ödeme ben profesyonel değilim ama istersen polise durumu bildirebilirsin şahıs Türkiye'de yaşıyorsa dava et tabii bir profesyonelle konuş. Korkma hayatına devam et şantajcı seninle sonsuza kadar uğraşacak değil ya hobi edin mutlu ol. Ama öncelikle güvendiğin biriyle bu durumu konuş. Güvende ve pozitif kal iyi olacaksın.

Hayır, 4 ay oldu ve hiçbir şey duymadım. Engelle, hesaplarının gizliliğini değiştir (kullanıcı adı, profil fotosu, telefon no, mail vs) güvendiğin biriyle yüz yüze bu durumu konuş annen baban halan teyzen arkadaşın öğretmenin hiç fark etmez onlarla konuş ve durumu izah et ve sakın şantajcıyla iletişimde kalma her yerden engelle ve görmezden gel sana tekrar ulaşmaya çalışırsa yine engelle ve asla para ödeme 1 kuruş bile ödeme ben profesyonel değilim ama istersen polise durumu bildirebilirsin şahıs Türkiye'de yaşıyorsa dava et tabii bir profesyonelle konuş. Korkma hayatına devam et şantajcı seninle sonsuza kadar uğraşacak değil ya hobi edin mutlu ol. Ama öncelikle güvendiğin biriyle bu durumu konuş. Güvende ve pozitif kal iyi olacaksın.
Çok teşekkür ediyorum tavsiyelerin için ve içim rahatladı bu durumu ilk yaptım ve son oldu. Instagram Snapchat vs hesapları kapattım. Bugünde numaramı değişeceğim. Bide ben polisim düşün yani 😄

Ya abi gidin işinizi görün bitirin tanımadığınız (tanıdığınız bile olsa) insanlara niye oranızın buranızın resmini çekip atıyorsunuz. Zeka sıkıntınız var herhalde. "Incel" lik yapmayın.

Ya abi gidin işinizi görün bitirin tanımadığınız (tanıdığınız bile olsa) insanlara niye oranızın buranızın resmini çekip atıyorsunuz. Zeka sıkıntınız var herhalde. "ıncel"lik yapmayın.

Haklısın bu büyük bir salaklık ama bir anda olmuyor her şey şantajcılar fazla iyiler dolandırma işinde benim fotoğraflar hariç bir kaybım yok kişisel bilgi vermemiştim neyse ki ama işte herkesin başına gelebilecek bir şey yerli, yabancı fark etmeksizin bu konuyla alakalı çok fazla yabancı yazı da okudum ingilizcem iyidir. Her neyse dersimizi aldık incellik yapmayacağız bir daha asla pahalı bir ders oldu bize de.

Haklısın bu büyük bir salaklık ama bir anda olmuyor her şey şantajcılar fazla iyiler dolandırma işinde benim fotoğraflar hariç bir kaybım yok kişisel bilgi vermemiştim neyse ki ama işte herkesin başına gelebilecek bir şey yerli, yabancı fark etmeksizin bu konuyla alakalı çok fazla yabancı yazı da okudum ingilizcem iyidir. Her neyse dersimizi aldık incellik yapmayacağız bir daha asla pahalı bir ders oldu bize de.
Durum ile ilgili bir güncelleme var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı