Instagram üzerinde 18+ fotoğrafları sızdıran dolandırıcı için ne yapılabilir?

Aynı şey benimde başıma geldi. İnstagramda mesajlaşırken konu bi şekilde +18 konulara geldi. Görüntülü bir şekilde karşılıklı yaptığımız şeylerin videosu kayda alınmış. Hatta ekran kaydıyla instagramımı kaydetmiş(Fotoğraflar,arkadaş listesi vs.)Eğer belli bi para yatırmazsam bu görüntüyü instagram listeme atmakla tehdit etti. Yollamadım parayı sinirlendi falan en yakın tanıdıklarıma mesaj attığı yönünde ekran fotoları attı. Parayı yollamadığım sürece devan edeceğini yollarsam mesajı geri çekeceğini söyledi. Bayağı bi psikolojik baskı hissettim açıkçası ama yollamadım. Telegramda engelledim aynı şekilde instagramda da engelledim.Önce instagram hesabımı dondurdum sonra da tüm takip listemi ve takipçilerimi çıkardım. Bu arada onun profilini de bol bol şikayet ettim. Şu an o hesap kapalı görünüyor. Mesaj attım dediği kişileri yokladım ama kimseye öyle bi mesaj gelmemiş. Ama tabi atması hala mümkün ne yazık ki. Ömrümden on yıl gitmiştir. Şimdilik bir şey yok gibi ama olmayacağının garantisi yok. Yurtdışından olduğu içinde asla bulunacağını düşünmediğim için polise veya savcılığada gitmedim açıkçası. Hala ne yapacağımı bilmez bir haldeyim ne yazık ki:(

Banada aynı şekilde şantaj yapıldı para istenildi. Daha 1 hafta olmadı. Nasıl kurtulacağım bundan bilmiyom. Peki sana halen yapılıyor mu. Aradan ne kadar zaman geçti.
Peki sana hala yapılıyor mu bu şantaj? Ya da nasıl atlattın bu süreci? Epey zaman geçmiş üzerinden

Aynı sorunu ben de yaşadım fakat benim de kılıcım olduğu fotoğrafta yüzüm gözüküyordu ve Instagram'ımı da vermiştim. Takipçi listemi attı ve hepsine atarım dedi, sonrasında da bir arkadaşıma göndermiş, sildik, engelledik ama korkuyorum. Birkaç kişinin daha kontrol ettim ama onlarda bir şey yoktu. Hesaplarımı her şeyimi sildim internetten ve şu an başkaları gördü mü bilmiyorum. Ne yapmam lazım? Birisi yardımcı olursa çok sevinirim.

Aynı sorunu ben de yaşadım fakat benim de kılıcım olduğu fotoğrafta yüzüm gözüküyordu ve Instagram'ımı da vermiştim. Takipçi listemi attı ve hepsine atarım dedi, sonrasında da bir arkadaşıma göndermiş, sildik, engelledik ama korkuyorum. Birkaç kişinin daha kontrol ettim ama onlarda bir şey yoktu. Hesaplarımı her şeyimi sildim internetten ve şu an başkaları gördü mü bilmiyorum. Ne yapmam lazım? Birisi yardımcı olursa çok sevinirim.
Seninle aynı sorunu yakın zamanda bende yaşadım. Seninkinden üstünden geçmiş bayağı. Durum ne oldu? Geçti gitti mi acaba? Cevaplarsan sevinirim:(

Durum ile ilgili bir güncelleme var mı?
Senin başına da geldi mi böyle bir şey?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı