Instagram üzerinden küfreden kişi nereye bildirilebilir?

Bundan bir bucuk sene önce biri bana Facebook üzerinden etmediği küfür kalmamıştı. Ölmüş anneme bile hakaret etmişti. Ayrıca ölümle tehdit etmişti. Sonra karakola gidip ifade verdim. Olay savcılığa gitti. Bu herif zaten hapishaneden yeni çıkmış birisi pandemiden dolayı. Yani sabıkasıda var. Olaydan 7-8 ay sonra savcılık beni yanına çağırdı. Direkt ilk söylediği şey "beni neden uğraştırıyorsun" oldu :) Ben de şaşırdım. Sonra savcı resmen beni tehdit eder gibi "sen de ceza alabilirsin" demeye başladı. Ben de ne alaka ben ne yaptım ki? Diye sordum. Neymiş efendim bu sabıkalı herife "sorunların var" demişim. Hakaret boyutuymuş. Savcı o kadar ekran görüntüsünde görünen hakaretleri, ölüm tehditleri için bir şey söylemiyor, ama ben suç işleyen birisi için "sorunların var" dediğim için ceza alabilirmişim. Sonra yok aylar sürermiş, yok ben de ceza alabilir mişim, şikayetimi geri alırsam olay kapanırmış falan diye diye bıktırdı beni. Yani kısacası bu ülke de adalet diye bir şey yok.

Birileri parayı basmış

birileri parayı basmış

Bilemiyorum ama şikayet ettiğim hayvan şikayetten sonra hemen bana mesaj attı. Çocuğu her yerden engelliyorum buna rağmen özel telefonumdan bu sefer bana ulaşıyor. Bu sefer kibar davranıyor. "xxx bey, zaten yeni çıktım hapishaneden, beni hapise göndereceklerini sanmıyorum, size belli miktar para vereyim şikayetinizi geri alın lütfen" diyor. Gerçekten rezalet. Ben adalet yok diyorum ve birileri gelip, hehehehehe sana küfür etmiş ne var ki ananı mı .... yani küfür etmiş hehe ne var bunda duyar kasma, gibi saçmalıyor. Ölmüş anneme hakaret etti, beni ölümle tehdit etti diyorum, ama millet'in anlayışına gel, hehe sana küfür etti ne oldu yani ananı mı ...., diyorlar. Gerçekten komik. Yani bir şey olması için illa beni mi öldürmesi gerekiyor ? Tehdit etti diyorum. Üstelik bu herif potansiyeli olan bir manyak. İnsan bıcaklamaktan ve hırsızlıktan, uyuşturucu taşımaktan dolayı hapishanede kalmış birisi.

İşte tehdit ve hakaretlerinden sadece bir kısımı. Bu manyağın bu triplere girme sebebide tamamen uyuşturucu kullanımı ve ruh hasta bir pislik olması. Bana böyle hakaret ve tehdit etmesinin sebebi bu olaydan 7 sene önce bir kız ile sevgili olmam. Bu kıza bu dönem aşık oluyor, ve kızın çok ilgilendiği insana karşı böyle triplere giriyor. Kız ile en son bu olaydan 5 sene önce diyalog kurmuştum.
2.jpg
Adsız.jpg

Son düzenleme:
Bilemiyorum ama şikayet ettiğim hayvan şikayetten sonra hemen bana mesaj attı. Çocuğu her yerden engelliyorum buna rağmen özel telefonumdan bu sefer bana ulaşıyor. Bu sefer kibar davranıyor. "xxx bey, zaten yeni çıktım hapishaneden, beni hapse göndereceklerini sanmıyorum, size belli miktar para vereyim şikayetinizi geri alın lütfen" diyor. Gerçekten rezalet. Ben adalet yok diyorum ve birileri gelip, hehehehehe sana küfür etmiş ne var ki ananı mı?.. Yani küfür etmiş hehe ne var bunda duyar kasma, gibi saçmalıyor. Ölmüş anneme hakaret etti, beni ölümle tehdit etti diyorum, ama Millet'in anlayışına gel, hehe sana küfür etti ne oldu yani ananı mı?.. Diyorlar. Gerçekten komik. Yani bir şey olması için illa beni mi öldürmesi gerekiyor? Tehdit etti diyorum. Üstelik bu herif potansiyeli olan bir manyak. İnsan bıcaklamaktan ve hırsızlıktan, uyuşturucu taşımaktan dolayı hapishanede kalmış birisi.

TR adaleti bu işte ama bazen iyi insanlar geliyor avukatlar filan ama çoğu avukat filan para için çalışıyor adalet için değil

Annen için başın sağ olsun

Son düzenleme:
TR adaleti bu işte ama bazen iyi insanlar geliyor avukatlar filan ama çoğu avukat filan para için çalışıyor adalet için değil

Gerçekten şu ülke de doğduğum için kendimi o kadar şansız hissediyorum ki. Hani sadece konu maddiyat değil. Bu olayın manevi boyutu da gerçekten kötü. Gördünüz işte şu forumda bile elin pisliklerini savunanlar var, bunları normal bir şeymiş gibi nitelendirmeye çalışan insan musveddeleri var. Tabii ki işini gerçekten doğru yapan avukatlar, savcılar, yargıçlar var, ama genel olarak bu durum kötü bir durumda. İnsan hakları diye bir şey yok. Düşünce özgürlüğü yok. Sen gerçekten normal olanı savunan bir düşünce yapısına sahipsen, bu ülke de bunu yapmak yasaktır, üstelik şu an sana hakaret ve tehdit eden kişiyi savunanlar, sen doğru bir şey savunduğun zaman karşında duvar gibi örülmeye başlarlar.

Tehdit hakaret şantaj gibi konulara polis merkezleri bakar, ifade verdikten sonra savcılık kanalı ile siber suçlara gönderirler. Bu tip konular takibi şikayete bağlı olduğu için ifade vermek gerekiyor, mail ile işlem başlatılmaz.

Gerçekten şu ülke de doğduğum için kendimi o kadar şansız hissediyorum ki. Hani sadece konu maddiyat değil. Bu olayın manevi boyutu da gerçekten kötü. Gördünüz işte şu forumda bile elin pisliklerini savunanlar var, bunları normal bir şeymiş gibi nitelendirmeye çalışan insan musveddeleri var. Tabii ki işini gerçekten doğru yapan avukatlar, savcılar, yargıçlar var, ama genel olarak bu durum kötü bir durumda. İnsan hakları diye bir şey yok. Düşünce özgürlüğü yok. Sen gerçekten normal olanı savunan bir düşünce yapısına sahipsen, bu ülke de bunu yapmak yasaktır, üstelik şu an sana hakaret ve tehdit eden kişiyi savunanlar, sen doğru bir şey savunduğun zaman karşında duvar gibi örülmeye başlarlar.
Olayın ödenmiş para ile alakası yok aynısı benim de başıma geldi hem de 3 defa gerçekten savcıların önüne öyle dosyalar geliyor ki böyle boş şeyler için zaman kaybetmek istemiyorlar ki zaten çoğu şikayet açık açık hakaret içerse, küfür içerse bile kovuşturma sürecinde patlıyor.

Olayın ödenmiş para ile alakası yok aynısı benim de başıma geldi hem de 3 defa gerçekten savcıların önüne öyle dosyalar geliyor ki böyle boş şeyler için zaman kaybetmek istemiyorlar ki zaten çoğu şikayet açık açık hakaret içerse, küfür içerse bile kovuşturma sürecinde patlıyor.

Bu öyle dosyalardan birisi değil. Bana hakaret ve ölüm tehditi eden şahıs hapishaneden pandemiden dolayı salınmış birisi. Sabıkaları var. 1 tane de değil. Bunu bilen savcıdan bahsediyorum. Ayrıca koşturacaklar. İşleri ne ?

hehe sana küfür etti ne oldu yani ananı mı ...., diyorlar. Gerçekten komik. Yani bir şey olması için illa beni mi öldürmesi gerekiyor ?
Bu tarz insanların kafa yapısı yüzünden bu haldeyiz zaten. Yanlış yanlıştır büyüğü küçüğü olmaz.

Geri
Yukarı