Discord'da dini değerlere küfreden kişi nereye şikayet edilir?

Engelleyin geçin. Yüksek ihtimalle CİMER ilgilenmek bile istemediğinden bir bahane bulup geçiştirecektir çünkü dini milli değerlere söven çok var. Kafaya takmayın.

Discord mesajları kanıt olarak kabul ediliyor mu bilmiyorum, benim bildiğim o platformun Türkiye'de temsilcisi olmak zorunda. Ayrıca Discord kullanıcının verilerini bu tür bir olay için vermez. Türkiye'de temsilcisi olsa evet, kullanıcının tüm bilgilerini verir, çünkü Türkiye'de olan bir kanun ve Türkiye temsilcileri uygulamasında yaşanan bu olay için hükümetle ortak çalışma yapmak zorunda. Örneğin Instagram'dan bu küfürleri etse direkt olarak verebilirsin veya Twitter'dan.

Discord bu tarz durumlarda kişisel bilgi vermiyor diye biliyorum. Adamı bulamadıktan sonra nasıl ceza alacak acaba? Bir şey olacağını sanmıyorum, arkadaşınız her küfür edeni mahkemeye verecek olursa da ömrü adliyelerde geçer. Bu kadar alınganlığa gerek yok.

Merhaba, bugün maalesef ki konuştuğum bir sunucuda birisi kavga çıkarıp bir arkadaşın DM'sinden Allah'a hakaret etmiş, yetkililer sunucudan banlanış ama arkadaş CİMER'e falan şikayet edelim diyor. Acaba bu Allah'a söven kişi için yapılabilecek bir şey var mı? Kanıta var ayrıca.
Öldükten sonra Allah yapar gerekeni. Engelle geç.

Merhaba, bugün maalesef ki konuştuğum bir sunucuda birisi kavga çıkarıp bir arkadaşın DM'sinden Allah'a hakaret etmiş, yetkililer sunucudan banlanış ama arkadaş CİMER'e falan şikayet edelim diyor. Acaba bu Allah'a söven kişi için yapılabilecek bir şey var mı? Kanıta var ayrıca.

Geç kanka sanırım ilk kez Allah'a söven görüyorsunuz. @Emperor4231 dediği gibi CİMER'in umurunda bile olmaz. Boşa ellerini yormuş olursun.

Hocam Discord'dan mesaj bildirebiliyorsunuz diye hatırlıyorum. Dava falan açamazsınız çünkü Discord'un Türkiye'de temsilcisi yok.

Geri
Yukarı