İnstagram yelizinelbiseleri dolandırıcılığı

Steella

Kilopat
Daha fazla  
Hemen olaya giriyorum. 15 Mayısta bu sayfa üzerinden yakın arkadaşımın arkadaşı bu sayfadan sipariş vermiş. Saatler önce kargosu gelmiş ve kargoyu açtığında sipariş verdiğinden farklı bir ürünün geldiğini fark etmiş. Hemen bize iletti ve biz arkadaş grubu olarak sayfaya WhatsApp üzerinden ve İnstagram yazmamıza rağmen her yerden engel attı.

Not: Cimer gibi platformlara şikayet edildi. Sadece sizin dikkatli olmanız için paylaşıyorum.

Bahsi geçen hesap : #abiye#elbise#kıyafet (@yelizinelbiseleri) • Instagram photos and videos
Sipariş verilen:

5a9e0b50-9be6-42c1-b608-5a57baecccbb.jpg

Gelen ürün:

f7879fff-bd63-4216-b08f-9a8756d9d0ad.jpg
6082fefc-ef21-43af-8bbf-ea1fa6b5c810.jpg

Konuşma:

1590087480293.png

Geçmiş olsun. Çok sayıda mağdur var. Saat, ayakkabı ve t-shirtlerde genellikle problem çıkmıyor. Ancak abiye, klasik erkek giyim, ithal elektronik cihazlar ve organik etiketli ürünler kesinlikle kurumsal olmayan, sosyal medya satış kanalları üzerinden alınmamalı. Çoğu satıcı şu ibare ile tüm sorumluluğu üzerinden atıyor. “Görsel tanıtım amaçlıdır, farklılık oluşabilir” bu yüzden kimi tecrübeyle öğreniyor kimi işi biliyor zaten alışveriş yapmıyor. Tekrar geçmiş olsun diyelim.

Geçmiş olsun. Böyle sayfaların büyük çoğunluğunun sahte takipçi satın alıp profilini normal gösterme çabasında. Keşke dikkatli olsaymış alan kişi. Umarım mağduriyet giderilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı