titizemarket.com Dolandırıcılık Olayı

erdem61500

Hectopat
6 Adet ateş ölçer aldım eft/havale ile 20.04.2020 tarihinde EFT yapıldı. 21.04.2020 tarihinde telefonları kapalı, whatsaptan engellediler, adresine gittim brandium AVM'de öyle bir yer yok, dilekçeyi mail attım sitedeki mail adresine bana ulaş dedim dönüş olmadı. Savcılığa gidip dilekçemi verdim.
Gaziosmanpaşa adliyesi dosya no: 2020/15806.

Altta dekont - hosting hizmeti aldığı firma - dava dilekçesi mevcuttur.

dilekçe temiz.jpg
dilekçe temiz2.jpg
markum.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizi üzmek istemem ama buradan bir şey çıkmaz maalesef. Çoğu savcı kovuşturmaya yer olmadığına dair karar veriyor bu başvurularda. Çünkü süreç ceza hukukunu ilgilendirmiyor. Burada sözleşmeye aykırılık söz konusu. Ödediğiniz parayı icra ile talep edebilirsiniz. En uygun yolu bu olur. Cezadan da sıkıştırmaya çalışırsınız ama oradan bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.

Sizi üzmek istemem ama buradan bir şey çıkmaz maalesef. Çoğu savcı kovuşturmaya yer olmadığına dair karar veriyor bu başvurularda. Çünkü süreç ceza hukukunu ilgilendirmiyor. Burada sözleşmeye aykırılık söz konusu. Ödediğiniz parayı icra ile talep edebilirsiniz. En uygun yolu bu olur. Cezadan da sıkıştırmaya çalışırsınız ama oradan bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.
süreç nasıl işliyor ne yapmam gerekir icraya vermek için ?

Böyle durumlarda kredi kartı ile ödemek çok önemli. Havale olunca geri almak imkansıza yakın oluyor çünkü. Dediği gibi ilamsız icra yada bir ihtimal tüketici hakem heyeti denemenizi tavsiye ederim.

30 Nisandan sonra icra takiplerinin durdurulması devam etmez ise ilamsız icra takibi başlatmanız gerekiyor. Örnek 7 olarak geçer. Biraz araştırın icra dairesinde de yardımcı olurlar sanırım.

hocam bahsettiğin örnek 7 ile ilgili bir dilekçe formu var mıdır ? doldurup adliyeye gidip teslim ederim.

Aynı siteden aynı üründen bende 1 adet kredi kartı ile sipariş verdim.

Sipariş verirken biraz şüphelenmiştim. Ama 3d güvenlik için baktım mesaj geldi site adıyla uyuşuyor filan sorun olmaz inşallah dedim.

Sonra ürün kargoya verilmeyince, siteye girmeye çalıştım, siteye ulaşılamıyor.

Anladım ki dolandırıldım, bankanın uygulaması üzerinden işlem itirazı yaptım, dün tutar kartıma iade edildi.

Dolandırıcı paytr.com diye site üzerinden tahsilatlarını çekiyor anladığım kadarıyla.

Çünkü alışveriş esnasında bankadan gelen mesajda paytr/titiz e market yazıyordu.

Bankadan gelen 3d şifre smsi:
149.99 TL , PAYTR/TITIZEMARKET ALISVERIS ISLEMINIZ ICIN 3D SECURE SIFRENIZ 724472. GUVENLIGINIZ ICIN PAYLASMAYINIZ. B001

Birde sipariş esnasında ekran görüntüsü almıştım onu da ekliyorum.

İnşallah dolandırıcılar yakalanır.
Bahsettiğim sanal pos hizmeti veren sitenin linkini vereyim. Bende titizemarketin dolandırıcı olduğunu kendilerininde buna aracılık ettiğini mesaj olarak yazdım.

Herkese geçmiş olsun. Daha dikkatli olmak lazım demekki.

Kuruluş Bilgileri
PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş.
Telefon: +90 850 441 32 66 (Hafta İçi 09:00 - 12:00 ile 13:00 - 18:00 arası)
Ticaret Sicil No: 144970
KEP: [email protected]

Genel Müdürlük
Mansuroğlu Mah. Ankara Cad. No:81 / 012 Bayraklı Tower / Bayraklı / İzmir

İrtibat Ofisi
Otakçılar Cad. No:78 K:4 Kapı No:94/10 Woop Point, Flatofis Haliç - Eyüp / İstanbul

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200420_014646_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200420_014646_com.android.chrome.jpg
    129,2 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı