Instagram'dan alışveriş yaparken nelere dikkat edersiniz?

Doğru bir yaklaşım aslında. Yani N11, Amazon, Gittigidiyor, Trendyol gibi yerlerde olacak ki anca kendini güvenli hissettirsin diyorsun. Peki buraların komisyon bedellerini üstüne eklese fiyatlarının. Atıyorum 100 TL'lik ürün oldu 150 TL. Yine de bu güvenilirdir diyip bundan alıyım der misin yoksa o kadar fiyat farkına hayatta vermem mi dersin?
100 lira harcayıp rezil olma ihtimalini göze almaktansa fazladan verip kesin bir yerden alırım şahsen. Birinde 100 liram gidebilir de, gitmeyebilir de. Ancak birinde güvenli şekilde alırım, karşımda daha ilgili kişileri bulabilirim garanti durumunda vs.

Instagram'dan bir şey almam.
Tamam da neden ama?:)
100 lira harcayıp rezil olma ihtimalini göze almaktansa fazladan verip kesin bir yerden alırım şahsen. Birinde 100 liram gidebilir de, gitmeyebilir de. Ancak birinde güvenli şekilde alırım, karşımda daha ilgili kişileri bulabilirim garanti durumunda vs.
Aradaki fiyatı güvene harcarım diyorsun:) Mantıklı. Yani Instagram'daki satıcı taklalar atsa yine de güven oluşturması kolay değil diyorsun:)

Hiçbir güvenlik hiçbir kanıt yok gerçek ya da doğru olduğu ile ilgili.
Peki sence o doğruluğunu ya da güvenilirliğini nasıl kanıtlayabilir? Yani dolandırıcı değil ciddi ciddi söylediği işi yapan birisi olsa ve bunu kanıtlamak istese sence bunu nasıl başarabilir? Güvenli ödeme sistemi de sunuyor olsa yani senden banka bilgisi falan veya havale istemiyor olsa.

Peki sence o doğruluğunu ya da güvenilirliğini nasıl kanıtlayabilir? Yani dolandırıcı değil ciddi ciddi söylediği işi yapan birisi olsa ve bunu kanıtlamak istese sence bunu nasıl başarabilir? Güvenli ödeme sistemi de sunuyor olsa yani senden banka bilgisi falan veya havale istemiyor olsa.
Kanıtlayamaz bence çünkü Instagram'ın olayı bir şeyler sattırmak değil. Eğer bir şey satmak istiyorsa GittiGidiyor tarzı bir yerden satmalı.

Bu arada bu belirttiğim Instagram sayfasını öyle telefon kılıfı gibi fabrikasyon bir işlem olarak düşünmeyin. Kişiye özel tasarım ürünler yapan bir sayfa olduğunu belirteyim. Yani sayfadan bir şey seçip almak değil de sayfayla iletişim kurarak size özel bir ürünü tasarlatıp hazırlatıyorsunuz ve siz onaylarsanız satış işlemi ve üretim işlemi gerçekleştiriliyor. Yani kişiselleştirilebilen ürünler olarak düşünün bunu.

Güvenmiyorum N11 Hepsiburada gibi yerlerde aracı bir firma var sistem kurulmuş siparişleri kontrol ediyorlar ama instagram fotoğraf paylaşma yeri satış yeri değil bir sosyal medya sitesinden neden alışveriş yapayım.

Güvenmiyorum N11 Hepsiburada gibi yerlerde aracı bir firma var sistem kurulmuş siparişleri kontrol ediyorlar ama instagram fotoğraf paylaşma yeri satış yeri değil bir sosyal medya sitesinden neden alışveriş yapayım.
Peki orada fiyat farkı olsa yine tercih eder miydin? Yani Instagram'dan alırsan 100 TL vereceksin ama atıyorum Gittigidiyor üzerinden alırsan 150 TL vereceksin. Bunu kabul eder miydin?

Geri
Yukarı