Instagram'dan bir kıza çıkma teklifi yapmak ne kadar doğru?

EvieFrye

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Azerbaycan,Bakü
Daha fazla  
Selamlar. Ben 4 aya yakın süredir bir kızla konuşuyorum. İlk 3 ay o kadar da fazla konuşmadık. Ayda 1 kere falan. Nisan ayından Haziran'a kadar bir-birimize "siz" olarak hitap ediyorduk. Kız bu kadar ağır.
En azından öyleydi. Şimdi aramızda sen olarak konuşuyoruz ve bence aramız daha da iyiye gidiyor. Kızı sadece 1 kere üniversite sınavında gördüm. Onda da konuşamadık zaten. Kızın adını daha yeni öğrendim düşünün. 😀Daha yeni tanışdığımızda takip atmak istemiştim ve kabul etmemişti, iyi tanımıyordu o zaman beni. Sorunum şu:
  • Bir daha takip atabilir miyim diye sormaya korkuyorum.
  • Durum böyle iken Wp'nı istemek bile benim için mayınlı bir tarlanı geçmek kadar zor. 😀
  • Ayrı Universitelerde okuyucaz, ama aynı şehirde. Böyle olunca şansım daha azalıyor. 😕
Tavsiyelerinizi bekliyorum. 🙂

Aynı üniversitede okuyacaksanız, görüşmeye başlayın. Sanaldan böyle şeyler yapmak saçma olur bence. Daha doğru dürüst tanımıyorsunuz bile.
Şu an madem yakın konuşuyorsunuz, takip isteği at. Sonra konuşursunuz okulda da görüşürsünüz, dışarıda falan işte. Sonra aranız iyi olunca şansını denersin.

Aynı üniversitede okuyacaksanız, görüşmeye başlayın. Sanaldan böyle şeyler yapmak saçma olur bence. Daha doğru dürüst tanımıyorsunuz bile.
Şu an madem yakın konuşuyorsunuz, takip isteği at. Sonra konuşursunuz okulda da görüşürsünüz, dışarıda falan işte. Sonra aranız iyi olunca şansını denersin.
Hocam, "Ayrı" üniversitede🙂

Senin durum ümitsiz. Takip atmaya korkuyorsun, takip atmak için icazet alıyorsun. Whatsapp için numara alamıyorsun. Karşındaki tanrıça falan değil. Bu kadarda ezilip büzülmeyin be kardeşim. Kaybedeceğin hiçbir şey yok.

Mesajla ilişki başlamaz ama bitebilir. Yüzyüze etkileşime girmeden bu iş olmaz. Bir yerlere davet edersin. Kabul ederse ilk aşama bitti. Sonrasında buluşmadaki tavırlarını izler, bir sonraki buluşma için istekli olup olmadığına bakarsın. Bir sonraki buluşmayı kararlaştırırsın böyle böyle buluşmalar sıklaşır, geçirilen vakitler artar ilişki böyle olur dostum.

Son düzenleme:
Ayrı Üniversitelerde okuyacaklarmış. Benim söyleyecek bir şeyim yok hiç bir kızla böyle konuşmadım instagramda kullanmıyorum. Umarım istediğin olur.

Yanlış bir hareket olur. Bir kıza çıkma teklifi edilmez.

Kıza sevgili gibi davranırsın. Normal bir şekilde takılmaya devam edersin. Kız zaten bunu terslemez ise zaten elbet sevgili olursunuz 😉
Doğru söylüyorsunuz hocam. Umarım dediğiniz gibi olur😊 Bence sosyal medya aracılığı ile ilişkiyi irelileyemez. Kızla bir yerde oturmak, görüşmek lazım da, ben nereden başlayacağımı bilmiyorum😐

Doğru söylüyorsunuz hocam. Umarım dediğiniz gibi olur😊 Bence sosyal medya aracılığı ile ilişkiyi irelileyemez. Kızla bir yerde oturmak, görüşmek lazım da, ben nereden başlayacağımı bilmiyorum😐
Gel buluşalım diyerek yazıp bir kafe'ye çağırabilirsin. Biraz rahat ol dostum o'da senin benim gibi insan. Seni tanımıyorum ama biraz utangaç birisin sanırım. Bende böyleydim. Ama sonra yaptığım hatamın farkına varınca kendime o kadar kızdım ki. At instagram'dan takip isteği,iste numarasını,iyi davran,hobilerini sor. Utanılacak hiç bir şey yok.

Gel buluşalım diyerek yazıp bir kafe'ye çağırabilirsin. Biraz rahat ol dostum o'da senin benim gibi insan. Seni tanımıyorum ama biraz utangaç birisin sanırım. Bende böyleydim. Ama sonra yaptığım hatamın farkına varınca kendime o kadar kızdım ki. At instagram'dan takip isteği,iste numarasını,iyi davran,hobilerini sor. Utanılacak hiç bir şey yok.
Evet hocam🙂 utangaç biriyim. Yani böyle şeylerde utangaç biriyimdir. Diğerlerinde normal insanım sizin gibi😀
Neyse, bu dedikleriniz şimdi yapamam. O yüzden bence daha çok sohbet ederek, ortamı hazırlamam gerek🙂 Bence daha çok erken. Yolun başındayım daha.

Evet hocam🙂 utangaç biriyim. Yani böyle şeylerde utangaç biriyimdir. Diğerlerinde normal insanım sizin gibi😀
Neyse, bu dedikleriniz şimdi yapamam. O yüzden bence daha çok sohbet ederek, ortamı hazırlamam gerek🙂 Bence daha çok erken. Yolun başındayım daha.
Bak dostum tam bende senin gibiydim. Diğer insanlara karşı hiç utangaç değildim. Ama o'na gelince bir anda heyecandan elim ayağım titriyordu. Yanına gidemiyordum,sadece uzaktan gülümsüyordum. Sonra bir baktım ki o başkasının olmuştu. İçimdeki pişmanlık,utangaçlığımdan dolayı onu kaybetmem beni çok üzmüştü. Yapamam deme yap. Şu an daha erkenken ve zamanın varken kaybetme derim. Yoksa benim gibi o'nu elinden kaçırdığın için ilerde çok pişman olursun. Direk açıl demiyorum ama dediklerimi yap,diğer arkadaşların dediklerini yap,sohbet et,sorular sor. Sakın utanma,utanırsan kaybedersin...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı