Instagram'dan takip et para kazan gerçek mi?

CapsNumScroll

Hectopat
Daha fazla  
Selam, bugün whaatsaptan yabancı bir numara bana mesaj attı Türkçesi kötüydü fakat bana bir görev verdi. 2 adet Instagram hesabını takip et 100 TL kazan, bana fotoğraf at diye. Ben de dolandırıcı olduğunu anladım fakat denemekten zarar gelmez diye yaptım. Sonra bana Telegram linki verdi burada birisine mesaj atmami istedi bende attım sonra IBAN ve isim istedi bunları da verdim. 100 TL yatırdı gerçekten sonrasında beni bir gruba davet etti işte günlük 100-2800 TL arası kazanç vb. sizce bunlar gerçek mi? Devam etsem para kazanır mıyım?

Sonralarında senden X miktarda para isteyip y miktarda para atıyor YouTube'da aratarak bakabilirsin birkaç kişi yapmıştı sanki dolandırıcılığını göstermek için.

Bence devam etmeyin hocam. İleride size sıkıntı çıkartabilirler. Paranızı almışsınız zaten. :)

Yabancı birisinden para almak çok da mantıklı değil. 100 TL'de o kadar büyük bir miktar değil, almasanız da olurmuş.

Hukuki bir sorumluluğa bile binebilecek bir şey. Size para gönderen o kişi varsayalım terör mensubu, bu durumda sizin de başınız yanar. Bu yüzden internetteki tanımadığınız kişilerden para almayın.

Yabancı birisinden para almak çok da mantıklı değil. 100 TL'de o kadar büyük bir miktar değil, almasanız da olurmuş.

Hukuki bir sorumluluğa bile binebilecek bir şey. Size para gönderen o kişi varsayalım terör mensubu, bu durumda sizin de başınız yanar. Bu yüzden internetteki tanımadığınız kişilerden para almayın.

Tamamdır hocam. Çıkıyorum şimdi o zaman gruptan, teşekkürler.

Hocam bir şey diyeceğim burada her takip etmeye 20 TL veriyorlar 30dka bir görev geliyormuş 5 tane görev yaparsan 100 TL oluyor sadece 100 TL olunca çekebiliyorsun falan filan bunu ne için yapıyorlarki sizce?

Hocam bir şey diyeceğim burada her takip etmeye 20 TL veriyorlar 30dka bir görev geliyormuş 5 tane görev yaparsan 100 TL oluyor sadece 100 TL olunca çekebiliyorsun falan filan bunu ne için yapıyorlarki sizce?

Dediğim gibi ileri görevelerde görev almak için para atman gerek diyor sonra sana güven kazandırıp her görevde para artıyor en sonda da atınca parayı vermiyor dediğim gibi YouTube'da var hocam bakabilirsiniz anlatıyor.

O 100 TL’yi genelde diğer kurbanlarından alıyor/kurbanların hesabından atıyor. Davalık bir iş olduğunda işin içinde sende oluyorsun. Böyle dolandırıcılıkları öğrenmek için Tasarımcı Dayı kanalına bakabilirsin.

Geri
Yukarı