Instagram'ın iOS sürümünün Android'e göre daha iyi olduğu gerçeği

Makaleler
6
Daha fazla  
Instagram'ın iOS sürümünün Android'e göre daha iyi olduğunu çoğunuz biliyorsunuzdur. Instagram ekibi neredeyse sadece iOS kullanıcılarına önem veriyor ve sadece iOS cihazları optimize ediyor. Yazı tipinden, kamera kalitesine, hikaye paylaşımından, emojilere kadar her şey iOS'da çok daha iyi. Hadi gelin aradaki farklara bakalım;

IMG_20200829_135100.jpg
IMG_20200829_135150.jpg

Bir gönderiyi hikayemize eklediğimizde, iOS'da çok estetik görünürken Android'de çok kaba görünüyor.

IMG_20200829_133530.jpg
IMG_20200829_133554.jpg

Aynı şey bu şekilde de geçerli.

IMG_20200829_134008_487.jpg
IMG_20200829_134133_946.jpg

Gönderimi hikayeme koyup, üzerine emoji ekliyorum ve yine iOS'da çok estetik görünürken Android'de çok kaba görünüyor.
Not: Parti emojisi, Android'de yok.

Video çekimi konusunda iOS cihazlar kamera performansının büyük bir kısmını kullanırken, Android cihazlar kamera performansının küçük bir kısmını kullanabiliyor. Dolayısıyla Android cihazlardan çekilen videolar mobese kaydı gibi oluyor.

Birisi sizi hikayesinde etiketlediği zaman onu hikayenize eklerseniz iOS'da kenarlar yuvarlak olurken, Android'de köşeli olur. Yine iOS'da çok estetik görünürken Android'de çok kaba görünüyor.

Bazen sırf bu yüzden bile iOS'a geçme fikri aklıma geliyor. Sonuç olarak artık biraz da Android kullanıcılarına önem verilmeli. Siz Instagram'ın iOS ve Android farkı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kullandığınız Android sürümünüz eski sanırım, keza her yeni Android sürümünde iOS üzerinde henüz olmayan simgeler geliyor. Renk düzenlemesi de her sürümde gelişiyor. :)
Bknz, AOSP.

Katılmıyorum. Yeni simge gelmesi değil olay, olay emojinin etrafındaki estetik duruş.
Tabiii herkes farklı yönünden bakıyor olaya. Ben anlatılmak istenenin herkese aynı şekilde gittiğini biliyorum çünkü iki tarafta da kod aynı görsel farklı sadece.

Evet gerçekten çok sinir bozucu bir durum. 4K 30 FPS video çekip yüklüyorum orjinal kameradan instagram'a atıyorum çok kötü oluyor. Hatta müzik yada konum eklediğimde dahada kötü bir hal alıyor.

Geri
Yukarı