install.wim hangi teknik ile yapıldı?

Sessiz36

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Benim Lenovo Ideapad 500s i7, 8 GB RAM olan bir laptopum var.
Bunun icine eklenenen yani üretici firma tarafindan eklenen Lenovo recovery bölümü var, ben bu bölümü silmistim ve Lenovo recovery USB satin aldim kurulum yaptığımda her şey kuruluyor fakat Windows 10 V1511 versiyonu kuruyor. Bunun icinde ki install.wim dosyasini degistirdim fakat kurulumda hata verdi install.wim hatasi. Bu icinde ki Windows 10 olan versiyonu Windows 11 nasıl yapabilirim? Orginal install.wim dosyasinda language sadece en-us languga ve hiç Windows App yok sonradan recovery kurarken language ve Windows App yükleniyor. install.wim resimi burada.

instalwim.jpg

Recovery.dosyalar.jpg

Recovery-anasayfa.jpg

Arkadaslar elimdeki install.wim apply Image ile yükledim bcdboot ekledim calisti Audit Modunda acildi icerisinde hic bir eklenti Apps yok. Sanirim Audit moduna alinmis ve Capture almislar. Sizlerden cevap bekliyorum ve bende denemeye devam ediyorum.

Windows'un DISM aracıyla imaj alınıyor.
Tabi bunun için örneğin Win 10 SDK araçları falan var ki şimdi adını falan tam hatırlayamadım.
Bu araçlar DISM ile gerekli install.wim dosyasını yapılandırıyor.

Windows'un DISM aracıyla imaj alınıyor.
Tabi bunun için örneğin Win 10 SDK araçları falan var ki şimdi adını falan tam hatırlayamadım.
Bu araçlar DISM ile gerekli install.wim dosyasını yapılandırıyor.
Cevap icin Tesekkürler, install.wim aliyorum Lebovo Recovery USB icine atiyorum kurulum yapmiyor. Cünkü benim aldigim install.wim Generalize edilmis oluyor. Kendi icinde ki install.wim generalize edilmemis ve Audit Mode

Geri
Yukarı