InstallShield ''Hata - 1605''

hasan122

Femtopat
Merhaba, çözümü için çok uğraştım, çok yoruldum. Sabah alan açma videoları izliyordum, oradaki şeyleri yaptım ve bugün de bir uygulama indirecektim ama Installshield Wizard hata 1605 diyor. Ne olduğunu bilmiyorum ama sanırım Installshield'i sildim çünkü common files'ta Installshield'i bulamıyorum.
Ekran Görüntüsü (123).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, çözümü için çok uğraştım, çok yoruldum. Sabah alan açma videoları izliyordum, oradaki şeyleri yaptım ve bugün de bir uygulama indirecektim ama Installshield Wizard hata 1605 diyor. Ne olduğunu bilmiyorum ama sanırım Installshield'i sildim çünkü common files'ta Installshield'i bulamıyorum.
Eki Görüntüle 916916
Eğer ekran görüntüsünden doğru anladıysam Alienware Command Center uygulamasını yüklemeye veya güncelleştirmeye çalışıyorsunuz doğru mu? Program Files klasöründeki "InstallShield Installation Information" klasörünü silerseniz InstallShield kurulum yardımcısıyla yüklediğiniz programların yükleme bilgileri bilgisayarınızdan silinir. Dolayısıyla bu kurulum yardımcısıyla yapmış olduğunuz kurulumları normal yollardan kaldıramaz ve güncelleyemezsiniz. Öncelikle kurmuş olduğunuz Alienware Command Center uygulamasını
buradan
indireceğiniz uygulamayla kaldırmayı deneyin.
Not: Bu uygulama bir program kaldırıcıdır. Kaldırıcı kaldırma adımları esnasında öncelikle Alienware Command Center uygulamasının normal kaldırma uygulamasını çağıracaktır. Tabii muhtemelen esas kurulum yardımcısı hata verecektir. Tamam diyerek geçin. Sonrasında açılan pencerede "Gelişmiş" seçeneğini işaretleyerek "Tara" butonuna basın ve sonuçlardaki her şeyi işaretleyerek silin. Bu işlemden sonra uygulamayı tekrar kurmayı deneyin.
Not: Aldığınız hata InstallShield kurulum yardımcısının esasında MSI (Windows Installer) kurulum paketini çağırıyor olmasından da kaynaklanabilir. Eğer Windows Installer düzgün çalışmıyorsa veya güncellemeye çalıştığı uygulama hali hazırda yüklü görünmüyorsa bu hata ortaya çıkmış olabilir. Sonucu yazarsınız. Kolay gelsin.

Eğer ekran görüntüsünden doğru anladıysam Alienware Command Center uygulamasını yüklemeye veya güncelleştirmeye çalışıyorsunuz doğru mu? Program files klasöründeki "ınstallshield ınstallation ınformation" klasörünü silerseniz ınstallshield kurulum yardımcısıyla yüklediğiniz programların yükleme bilgileri bilgisayarınızdan silinir. Dolayısıyla bu kurulum yardımcısıyla yapmış olduğunuz kurulumları normal yollardan kaldıramaz ve güncelleyemezsiniz. Öncelikle kurmuş olduğunuz Alienware Command Center uygulamasını.
buradan
İndireceğiniz uygulamayla kaldırmayı deneyin.
Not: Bu uygulama bir program kaldırıcıdır. Kaldırıcı kaldırma adımları esnasında öncelikle Alienware Command Center uygulamasının normal kaldırma uygulamasını çağıracaktır. Tabii muhtemelen esas kurulum yardımcısı hata verecektir. Tamam diyerek geçin. Sonrasında açılan pencerede "gelişmiş" seçeneğini işaretleyerek "tara" butonuna basın ve sonuçlardaki her şeyi işaretleyerek silin. Bu işlemden sonra uygulamayı tekrar kurmayı deneyin.
Not: Aldığınız hata ınstallshield kurulum yardımcısının esasında MSI (Windows ınstaller) kurulum paketini çağırıyor olmasından da kaynaklanabilir. Eğer Windows ınstaller düzgün çalışmıyorsa veya güncellemeye çalıştığı uygulama halihazırda yüklü görünmüyorsa bu hata ortaya çıkmış olabilir. Sonucu yazarsınız. Kolay gel.

Yani ben sildimmi emin değilim ama common files ta installshield ı bulamıyorum.

Yani ben sildimmi emin değilim ama common files ta installshield ı bulamıyorum.
İlgili klasör yolu:
"C:\Program Files (x86)\InstallShield Installation Information"
Yani bahsettiğiniz klasörde değil. Ayrıca InstallShield Installation Information klasörü gizli bir klasördür. Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini aktifleştirmeden göremezsiniz. Bu arada Alienware Command Center uygulaması şu anda bilgisayarınızda yüklü görünüyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı