Intel 10.Nesil işlemciler için anakart önerisi

İleri yıllarda ayar düşürmek gerekebilir. Ama onun dışında 4/8 bir işlemci ile iyi bir GPU diyebilirim.
O civarda 5600 XT varsa o da olabilir belki, biraz daha güçlü bir GPU.
5600XT alamam çünkü ailem o kadar iyi GPU almamı yasakladılar. Önümde üniversite sınavı varken bana çok iyi PC almak istemiyorlar, oyun bağımlısı olurum diye, yoksa aklımda 3600 ile 5700 XT vardı.

Senin kararın bir şey diyemem. Götürür gibi ama ileride ayar kısmak zorunda kalabilirsin.
Zaten Medium-High diye belirtmiştim. Konsoldan geçiş yaptığım için (şimdilik) Ultra takıntısına sahip değilim. İlerideki hedefim Ryzen 6000+RTX 4000+DDR5 RAM+AM5 Soket. Bu zamana kadar idare etsin yeterli. Zaten şuanda en çok oynadığım oyun BF1. Bu oyunda Ultra'da 100FPS'yi geçebilsem yeterli.

ASUS Z490 ROG STRIX Hero anakart neden yok bir sorum daha olacak bu anakartı alsam 10900K taksam sıkıntı olur mu performansda sıkıntı olur mu veya bır sonrakı nesılde sıkıntı yaratır mı?

ASUS Z490 ROG STRIX Hero
Bu anakart konuyu yaptığım zaman tam tanıtılmamaştı diye hatırlıyorum.

Diğer sorunuza gelecek olursak, guzel anakart ve 10900K ile kullanabilirsiniz. Güzel de olur.

İsterseniz 10900K ile hemen hemen aynı olan 10850K'ya da bakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu anakart konuyu yaptığım zaman tam tanıtılmamaştı diye hatırlıyorum.

Diğer sorunuza gelecek olursak, guzel anakart ve 10900K ile kullanabilirsiniz. Güzel de olur.

İsterseniz 10900K ile hemen hemen aynı olab 10850K'ya da bakabilirsiniz.

Tekrardan merhaba alacağım anakart ile şu anki işlemcilerde sıkıntı olmayacak. Peki 11900K işlemcide sıkıntı olur mu?

Hocam peki 11.nesil işlemciler beklenmeli mi?
Yani, biraz da arz-talep meselesi.
Ancak şu anki Zen 3 yani Ryzen 5000 işlemciler de gayet iyi iken onlara da şans verebilirsiniz diye düşünüyorum.

Intel alacaksanız 11.nesili bekleyebilirsiniz. 11700K falan alınabilir.

Hocam benim merak ettiğim bir konu var RAM ile ilgili.

Yani, biraz da arz-talep meselesi.
Ancak şu anki Zen 3 yani Ryzen 5000 işlemciler de gayet iyi iken onlara da şans verebilirsiniz diye düşünüyorum.

Intel alacaksanız 11.nesili bekleyebilirsiniz. 11700K falan alınabilir.

Anladım hocam peki bir sorum daha olacak RAM ile ilgili hocam 4000 MHz CL 18 RAM Intel işlemcide veya Ryzen işlemcide sıkıntı çıkarır mı CL değeri 18 olduğu için.

Geri
Yukarı