Intel 10700K sistem masaüstünde bile kasıyor

SezerKeye

Centipat
Herkese merhaba,

Sistemimin özelliklerinden başlayayım,
ASUS Prime Z490-A anakart.
Intel 10700K işlemci.
Corsair Vengeance 2x16 3600MHz RAM.
Sapphire RX580 4 GB ekran kartı.
Thermaltake 650W 80 Plus Power Supply.
Cooler Master ML360R işlemci sıvı soğutma.
XPG battlecruiser bkcww kasa.
ASUS V259QM monitör.

Bu sistemi yeni topladım daha 10 gün olmadı, eski sistemimi değiştirme sebebim bilgisayarın oyun oynarken, internetten video izlerken ve masaüstünde sadece mouse hareketi yaparken bile takıldığını kastığını görmemdi. Eski sistemden sadece SSD ve ekran kartı kaldı onu da 3080'in çıkmasını beklediğim için tutuyorum.
Ekran kartı testleri yaptığımda sorun çıkmıyor değerler gayet normal ki oyunda aldığım FPS 600 ortalama. Sadece CS:GO oynuyorum en düşük ayarlarda, ama hala oyunda ve masaüstündeyken kasmalar mouse zıplamaları yaşıyorum.
Yanlış yaptığım ya da sorun şundan kaynaklı diyebileceğiniz bir şey varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

Yeni NVME SSD almışsan Windows'u ve öncesinde takılma yapan her ne varsa yenisine kur. Eski SSD sistemde bir süreliğine görünmesin. Bu dediğimi ekran kartında sorun olmadığına emin olduktan sonra yaparsın. Eski SSD'de hasarlı olabilir.
tamamdır şu an windows indiriyorum microsofttan yenisine kurmayı düşünüyordum zaten bir de böyle deneyeyim, ekran kartını çıkarıp test edicem isoyu usbye hazırladıktan sonra. Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı