Rehber Intel 11. Nesil Mobil İşlemcilerde Undervolt Kilidi Kaldırma

Dediğiniz tüm işlemleri yaptım.Sizce kilit açılmış mı nasıl anlayabilirim?

@Bertan_58 Kilit açık ve 125mV kadar voltaj düşürmüşsünüz. Cache'i de düşürmeyi unutmayın. İşe yarayıp yaramadığını görmenin en garanti yolu -250mV gibi bir değer denemek. PC'nin donması veya kapanması gerekiyor

İkisini de yaptım sistem kilitlendi Peki en iyi ayar hangisi? Turbo ratio limit dahil olmak üzere ayarlarınızı paylaşabilir misiniz?

@Balgruuf the Greater Şaşırtıcı. Alternatif bir program varsa ona bakmak gerek. XTU'da gözükmez muhtemelen ancak kurup bakabilir misiniz?

Hocam zaten bu işlemci ailesi köken olarak desteklemiyor XTU' yu diye biliyorum.
1 senedir araştırıyorum yapmadığım işlem kalmadı bir türlü galip gelemedim şu işlemciye Hakikaten canımı sıkmaya başladı İntel ve OEM üreticileri; altı üstü voltajı gıdıklayacağız arkadaşlar ya işlemciyi 6 GHz' e çıkartmak gibi bir derdimiz yok. Tabiri caizse şu işlemcilerin boğazından çekin elinizi artık

@Bertan_58 Turbo limitlerini değiştirmenize gerek yok. Voltaj konusunda en garanti yöntem deneyerek bulmanız.

CPU Core ve CPU Cashe'i -140'lara kadar cektim ancak sıcaklık konusunda bir düşüş olmadı. Turbo limitleri 38-37-36-35 olarak ayarladığımda cok güzel sıcaklık değeri alıyorum. Ama böyle de cok fazla MHz düşüyor.

Bana yardımcı olabilir misiniz? BIOS dump ta kaldım.

@cekicek31 10300H için istediniz sanırım.
Kod:
setup_var CpuSetup 0xDA 0x0
Kod:
setup_var CpuSetup 0x3E 0x0
Bunları yazıp uygulasanız yeterli. Cihazınız ASUS TUF ise çalışmayabilir, önceden uyarayım.

Nereye yazayım benim sorunum UEFI toolda setup olan bir dosya bulamadım.

@cekicek31 Konunun son kısmını okuman yeterli. Kodlar aynı nesillerde değişiklik göstermiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…