Intel 1151 soket için işlemci fanı önerisi

ÇAĞATAY TORUN

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar Intel 1151 soket anakartım var ve iyi bir hava soğutmalı işlemci fanı almak istiyorum. Bilgisayarcıdan ucuz bir tane almıştım. Boşta 35 dereceye kadar soğutuyor. Prime95 25 dakikalık testte 88 dereceyi gördü. 400 TL'ye kadar bütçem var, önerilerinizi bekliyorum. Bir de en iyi soğutan hangisi onu da yazarsanız sevinirim. Linktekinin montajını bilmiyorum yoksa ona niyetlendim. Onun için de yorum yaparsanız sevinirim.

Bir de şu alttaki nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Intel 1151 soket anakartım var ve iyi bir hava soğutmalı işlemci fanı almak istiyorum. Bilgisayarcıdan ucuz bir tane almıştım. Boşta 35 dereceye kadar soğutuyor. Prime95 25 dakikalık testte 88 dereceyi gördü. 400 TL'ye kadar bütçem var, önerilerinizi bekliyorum. Bir de en iyi soğutan hangisi onu da yazarsanız sevinirim. Linktekinin montajını bilmiyorum yoksa ona niyetlendim. Onun için de yorum yaparsanız sevinirim.

Bir de şu alttaki nasıl?

Alttakini öneririm.

Anladım fakat 4 bakır borusu var önerdiğin ürünün. Benim ilk linkini verdiğim ise sadece 30 TL fazlasına 6 bakır borulu ürün ve soğutmayı daha kaliteli yapar galiba. Siz ne dersiniz ona da baksanız yorumunuz ne olur acaba? Bir de bunların montajından anlamıyorum alınca yapabilir miyim acaba?

Anladım fakat 4 bakır borusu var önerdiğin ürünün. Benim ilk linkini verdiğim ise sadece 30 TL fazlasına 6 bakır borulu ürün ve soğutmayı daha kaliteli yapar galiba. Siz ne dersiniz ona da baksanız yorumunuz ne olur acaba? Bir de bunların montajından anlamıyorum alınca yapabilir miyim acaba?
O durum gerçekten hiç belli olmuyor kardeş. Bazen 6 boru 4'den daha iyi soğuturken, bazen de 4 boru, 6 borudan daha iyi soğutuyor. Bunları test eden YouTube kanalları olması lazım. Sen bana işlemcin ile kasa markanı ve kasanda kaç tane fan olduğunu ve fanların konumunu söyler misin?

Sen bana işlemcin ile kasa markanı ve kasanda kaç tane fan olduğunu ve fanların konumunu söyler misin?

İşlemcim i5 8500. kasa ise yeni sipariş ettim Rampage ve kasada arka fan sadece olacak ben öne iki fan takmayı düşünüyorum. Yani iki önde tek arkada kasanın linki de aşağıda.

Rampage PHANTOM Siyah 2*12cm Fan Usb3.0 Kasa - Rampage
Not: Bahsettiğim kasayı aldım Deep Cool un ilk linkteki soğutucusunu aldım. Zor bir montaj sonrası çünkü kasayı değiştirdim bazı yerlerde sıkışıklık çok zorladı beni. Sonuç olarak 25 dakikalık Prime 95 testinde eski sıradan soğutucu ile 88 dereceyi görmüştüm. Şimdi ise yine 25 dakikalık testte 62 dereceyi geçmedi yani 26 derecelik fark çok mükemmel değdi açıkçası. Kesinlikle bu soğutucuyu şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı