Intel 12. nesil 12400F'e stok fan takılmıyor

Z3US

Hectopat
Merhaba stok fan takmaya çalışıyorum ama çapraz bir şekilde taktığımda örnek veriyorum sağ altı takınca sol üst cıkıyor sol altı takınca sağ üst çıkıyor anakartmı yamuldu anlamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_7118.jpeg
    IMG_7118.jpeg
    265,1 KB · Görüntüleme: 15
Anakart yamulmamıştır düzgün oturtamıyor olabilirsiniz altındaki dişlerini kontrol edin biraz zorladıysanız yamultmuş olabilirsiniz eğer yamulmuşsa elinizle düzeltebilirsiniz ardından dikkatlice oturtup kolayca halledebilirsiniz.

1708782159375.png

Paintten çizmeye çalıştım pek olmadı ama olsun

Şimdi orada 2 tane gri tırnak var, ve onların arasında kırmızıyla belli olsun diye çizdiğim bir tane pim gibi bir şey var siyah şeyi yukarıya çektiğin zaman o pimde yukarı geliyor böylece tırnaklar serbest kalıyor. Siyah şeyi yukarı çekip saat yönüne döndürüp tırnakları anakartın deliğinden içeriye sokun ve sonrasında siyah şeyi saat yönünün tersine çevirip pimin aşağı inmesini sağlayın pim aşağı indikten sonra tekrarda saat yönünde çevirip sıkın.

Bunu diğerleri içinde sırayla yapın mesela sol üstü yaptıktan sonra sağ altı yapın. Böylece her yere eşit basınç uygulanmış olur.

Eki Görüntüle 2125097
Paintten çizmeye çalıştım pek olmadı ama olsun.

Şimdi orada 2 tane gri tırnak var, ve onların arasında kırmızıyla belli olsun diye çizdiğim bir tane pim gibi bir şey var siyah şeyi yukarıya çektiğin zaman o pimde yukarı geliyor böylece tırnaklar serbest kalıyor. Siyah şeyi yukarı çekip saat yönüne döndürüp tırnakları anakartın deliğinden içeriye sokun ve sonrasında siyah şeyi saat yönünün tersine çevirip pimin aşağı inmesini sağlayın pim aşağı indikten sonra tekrarda saat yönünde çevirip sıkın.

Bunu diğerleri içinde sırayla yapın mesela sol üstü yaptıktan sonra sağ altı yapın. Böylece her yere eşit basınç uygulanmış olur.

İşte tam olarak sorun bu olmuyor.
Sağ üstü taktıktan sonra sol altı takıyorum ikisi giriyor ama çaprazları hiçbir şekilde girmiyor yamuk sanki.

Şu anlık sol ikiyi takıp bilgisayarı çalıştırdım çünkü yapamadım hiçbir şekilde herhangi bir sorun yok
%10 kullanım 45 derece.
1400 RPM ortalama.
Pek sağlıklı değil sağ taraf sabit olmadığı için tam temas etmeyebilir yakın zamanda tamirciye götürmeye çalışın.

Geri
Yukarı