Intel 4790k ve GTX970 Tabanlı Sistem Toplama

Maalesef Steam'den alışveriş yapmadığım için arkadaş olarak ekliyemiyorum

Soğutucuyu değiştirdim. Sistemin son hali bu şekilde:

Sistem.jpg

Yerinde olsam daha sonradan rami tek slot 8 gb yapardım. Kasada 750w gereksiz fazla. En son haline bile gelse 700 watt'ı bulmaz diyorum ben. Birde işlemci soğutucu alırken O.C. için aldığını söylemiştin. Zaten işlemcinin kendi soğutucusu yeteri kadar güçlü, sıvı soğutma alıp kasayı uçurmaya niyetin yoksa daha makul bir fiyata sağlam hava soğutmalı bir soğutucu edinebilirsin bence.

Yerinde olsam daha sonradan rami tek slot 8 gb yapardım. Kasada 750w gereksiz fazla. En son haline bile gelse 700 watt'ı bulmaz diyorum ben. Birde işlemci soğutucu alırken O.C. için aldığını söylemiştin. Zaten işlemcinin kendi soğutucusu yeteri kadar güçlü, sıvı soğutma alıp kasayı uçurmaya niyetin yoksa daha makul bir fiyata sağlam hava soğutmalı bir soğutucu edinebilirsin bence.

5200 TL belimi kırmaz onun için sıvı soğutmanın avantajından faydalanmak istiyorum. Ram çift slot 4gb daha etkili diye biliyorum. Ne gibi bir fark olacak tek slot 8gb yaparsam?

Eğer alışverişini teknobiyotik'ten yapacaksan ekran kartını Galax GTX 970 HOF Edition olarak seçmeni öneririm. Normalde 1450-1500 TL olmasına rağmen teknobiyotik'te 1290 küsür.

Asus GTX970'den daha iyi bir performans bekleyebilir miyim bu üründen? Birde sisteme genel olarak bakıldığı zaman bir uyumsuzluk oluşturma ihtimali var mıdır?

En kötü ihtimalle satarım birini veya ikisini :) Çift slot performans açısından daha iyi olduğundan şu an için böyle tercih ettim

Arkadaşlar son rütüş olarak ASUS GTX970 STRIX OC ekran kartını GALAX GTX 970 HOF ile değiştirmeyi düşündüm. Aralarında çok fiyat farkı yok ve GALAXY ekran kartının çekirdek hızı daha yüksek. Sizin de bu konudaki fikirlerinizi merak ediyorum. Sistemin son hali bu şekilde, yaklaşık 5400tl tutuyor.
Sistem.HOF.jpg

Temmuz ayında windows 10 çıkıyor. Orijinal windows'a para vermeyin zaten 450TL çepte. Anakart olarak Gaming 5 falan da tercih edilerek fiyat ucuzlatılabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı