Intel 8. nesil beklenilmeli mi?

Sistemi genel olarak oyun icin topluyorum. Iş icin laptop'um var. Dolayısıyla sadece oyun amacli parcalar lazim. O yuzden intel su anda ryzena gore daha basarili degil mi ?

Intel şu anda oyun açısından AMD'ye göre bir tık önde ve 8. nesil ile bu farkın açılacağını düşünüyorum. Bende şu an sistem toplamak için 8. nesili bekliyorum, umarım beklentileri karşılar ve AMD'ye rakip fiyatlar olur.

Intel şu anda oyun açısından AMD'ye göre bir tık önde ve 8. nesil ile bu farkın açılacağını düşünüyorum. Bende şu an sistem toplamak için 8. nesili bekliyorum, umarım beklentileri karşılar ve AMD'ye rakip fiyatlar olur.
Nasıl bir tık öndeymiş? Ryzen 5 serisi mevcut I5 lerden güçlü, Ryzen 3 serisi mevcut I3 serisinden güçlü. 8.nesilde elbette AMD'yi geride bırakacaktır Intel fakat 7.nesil ile mümkün değil gibi.

Şu an oyun bakımından Intel daha önde, bunu reddetmen hiçbir şey bilmediğini gösterir.
Tekli çekirdek benchmarklarda Intel 230 FPS yakalarken Ryzen 204 gibi bir FPS yakalıyor. (Sayılar uydurma. Ancak farklar genelde bu şekilde.) Senin gözlerin 230 ile 204 arasındaki farkı algılayabilecek kadar iyiyse bir doktora falan danış derim. Guinessi falan arayın.

Para şey değil tabii ki :D Ancak 8700K ile 7700K çıkış fiyatları arasında 15 dolar var diye biliyorum. Tabii Türkiye'ye yansıması ne olur bilinmez :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı